Podrobnosti k zájezdu Slovinsko

Měna

Ve Slovinsku se platí eurem.

Aktuální kurz ČNB:

 • Euro: 1 EUR = 26.64 CZK

Počasí a vybavení

Přibalte opalovací krém, pokrývku hlavy a sluneční brýle, ale také pláštěnku (pro turisty), teplé oblečení, čepici a rukavice. Pro ferratisty je vhodnější funkční nepromokavá bunda. V létě nejčastěji panuje slunečné a teplé počasí, ve vyšších polohách ale musíte vždy počítat s tím, že se může citelně ochladit. Pokud nás na pochodu zastihne déšť, může být terén vzhledem k vápencovému charakteru zdejších hor kluzký. Pro vysokohorskou turistiku jsou potřeba pohorky a velmi doporučujeme také teleskopické hole, které ulehčují kolenům. Na ferraty si vezměte malý batoh (cca 15 až 25 l) a doporučujeme také bezprsté rukavice (nebo stačí cyklistické) – hodí se v případě, že je někde roztřepané nebo namoklé lano.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi (kulaté se dvěma kolíky). V kempech většinou není problém s nabíjením.

Náročnost

Program umožňuje zvolit pěší turistiku nebo zajištěné cesty (via ferraty), ferratisté je však mohou také kombinovat - kdo si bude chtít od zajištěných cest odpočinout, může zvolit turistický program. Náročnost nejlépe posoudíte podle konkrétního výčtu túr, kde udáváme i přibližnou délku v hodinách a převýšení. Ve vyšších polohách je terén už výhradně kamenitý.

Vodopády Martuljek / Hvadnik

 • TURISTIKA: Túra k vodopádům Spodnji a Zgornji Slap, celkem asi 4,5 h, převýšení 400 m.
 • FERRATY: Via ferrata Hvadnik vede kaňonem potoka Martuljek a obsahuje tři lanové mosty (horní dva lze obejít jednodušší cestou). Zabere cca 2,5 h, převýšení 200 m.

Slemenova Špica / Mala Mojstrovka

 • TURISTIKA: Výstup ze sedla Vršič (1 611 m) na vrchol Slemenova Špica (1 911 m). Túra celkem na cca 5 hodin, převýšení cca 600 m.
 • FERRATY: Výstup a zajištěná cesta na vrchol Mala Mojstrovka s převýšením 750 metrů, cca 6 hodin.

Od Rudné doliny na chatu Planika

Výšlap z Rudné doliny (1 347 m) na chatu Vodnikov dom (1 817 m) a dále na chatu Planika (2 401 m). Celkové převýšení cca 1 100 metrů, doba túry zhruba 6 hodin.

Sedlo Dolič / Triglav

 • TURISTIKA: Klesání z chaty Planika do sedla Dolič (2 164 m) a dále na chatu Tržaška koča na Doliču (2 151 m), poté sestup do údolí Trenta. Celkem 5,5 h chůze + čas na oběd a relax na chatě.
 • FERRATY: Umělými pomůckami zajištěný výstup na nejvyšší horu Slovinska Triglav (2 864 m). Výstup trvá asi 2 hodiny (převýšení 470 m), sestup k chatě Tržaška koča 2,5 h, následný sestup do údolí Trenta cca 3,5 h. Dohromady i s pauzami na chatách túra na cca 10 h.

Prisojnikovo okno

 • TURISTIKA: Odchod od Tičarjeva domu v sedle Vršič (1 611 m) ke skalnímu Prisojnikovu oknu (2 300 m), stejnou cestou zpět (celková doba výletu cca 4 hodiny, převýšení 640 m). U parkoviště jsou různé stánky a restaurace Tičarjev dom, můžete se vydat na další kratší procházky do okolí.
 • FERRATY: Nejnáročnější zajištěná cesta zájezdu se jmenuje Jeseniška pot (Kopiščarjeva pot) a vede ze sedla Vršič do Prisojnikova okna ferratovou trasou přes Ajdovsku Deklicu, odtud kolmou, odvážnou, ale příkladně zajištěnou lezeckou pasáží a úzkým komínem. Vyvrcholením přírodních krás je pak největší skalní okno ve východních Alpách (Prisojnikovo). Celkem 7,5 hodiny, převýšení cca 800 m.

Nogara / Mangart

 • TURISTIKA: Od Laghi di Fusine (937 m) stoupáme k bivaku Nogara (1 850 m) a dále na slovinsko-italský hraniční hřeben (2 165 m). Sestup údolím Mangrtského potoka do sedla Predel (1 156 m). Celkové převýšení cca 1 200 metrů, túra celkem na cca 9 hodin.
 • FERRATY: Cesta od jezera Laghi di Fusine (937 m) na slovinsko-italský hraniční hřeben (2 263 m) je náročná. Sestup už po normální cestě údolím Mangrtského potoka do sedla Predel (1 156 m). Převýšení 1 300 m, túra celkem na cca 9 hodin.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10