Podrobnosti k zájezdu Slovinsko

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Měna

Ve Slovinsku se platí eurem.

Aktuální kurz ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 25.28 CZK

Počasí a vybavení

Přibalte opalovací krém, pokrývku hlavy a sluneční brýle, ale také pláštěnku (pro turisty), teplé oblečení, čepici a rukavice. Pro ferratisty je vhodnější funkční nepromokavá bunda. V létě nejčastěji panuje slunečné a teplé počasí, ve vyšších polohách ale musíte vždy počítat s tím, že se může citelně ochladit. Pokud nás na pochodu zastihne déšť, může být terén vzhledem k vápencovému charakteru zdejších hor kluzký. Pro vysokohorskou turistiku jsou potřeba pohorky a velmi doporučujeme také teleskopické hole, které ulehčují kolenům. Na ferraty si vezměte malý batoh (cca 15 až 25 l) a doporučujeme také bezprsté ferratové rukavice (v nouzi lze použít cyklistické nebo pracovní).

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi (kulaté se dvěma kolíky). V kempu je možné bez problémů nabíjet, na horské chatě pouze v omezené míře (není od věci mít s sebou powerbanku).

Rezervujte si zájezd

On-line:
nebo telefonicky:
+420 773 10 40 10

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.