Podrobnosti k zájezdu Švýcarsko

Měna

V zemi se platí švýcarskými franky, které lze pořídit v řadě směnáren v České republice.

Aktuální kurz ČNB:

  • Švýcarský frank: 1 CHF = 24.81 CZK

Počasí a vybavení

Na zájezd se vydáme v nejteplejším období roku, budeme se však pohybovat poměrně často v alpských horských oblastech. Počítejte tak se všemi alternativami počasí a vezměte si jak opalovací krém, pokrývku hlavy a sluneční brýle, tak také pláštěnku a teplé oblečení. Pro výstup (či výjezd lanovkou) do vyšších nadmořských výšek přibalte také čepici a rukavice. Na vysokohorskou turistiku doporučujeme pohorky. Vítanou pomůckou ulehčující kolenům mohou být na túře teleskopické hole. Přibalte čelovku a repelent. Pro společné večery doporučujeme také karimatku, i v případě, že zvolíte ubytování v chatce.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, používají se elektrické zásuvky kulaté se dvěma kolíky, někdy také tříkolíkové. Zařízení, která potřebují tři vodiče (tj. se dvěma kolíky a jednou zdířkou) nelze bez redukce do sítě 220 V zapojit (např. notebook). Zařízení, která potřebují jen dva vodiče (tj. se zástrčkami se dvěma kolíky bez zdířky pro tzv. zemnící kolík - např. nabíječky mobilních telefonů, baterek do foťáku, holicí strojky apod.) lze většinou bez redukce připojit, není to však pravidlem.

Náročnost

Náročnost túr si můžete přizpůsobit vaší chuti a zdatnosti. Turistika v programu zájezdu je buď nenáročná, nebo je náročnější, ale je možné si výrazně pomoci použitím lanovky. Přesnější obrázek si uděláte z následujících informací:

Aletschgletscher

Výjezd lanovkou ze střediska Fiesch do Fiescheralp (2 212 m), odtud cca 7hodinová túra s převýšením 750 metrů.

Lämmerenhütte

Lanovkou vyjedeme do sedla Gemmipass (2 314 m), odtud pěšky k chatě Lämmerenhütte (2 501 m) a zpět (cca 4 h, převýšení 250 m), poté pěší sestup středověkou stezkou Daubenwand (v tom případě túra na celkem cca 6 hodin).

Sion

Túra z obce Drône do Sionu. Celkové stoupání 150 metrů, cca 3,5 hodiny.

Männlichen a Kleine Scheidegg

Celodenní túra s převýšením cca 1 300 m (s výstupem na vrchol 1 400 m) zabere asi 9,5 h.

Alternativně výjezd na Männlichen lanovkou, teprve odtud pěšky po hřebeni do Kleine Scheidegg a sestup po stejné trase jako první skupina. Tato varianta zahrnuje jen minimální převýšení a pohodovým tempem se zastávkami bude trvat ccc 6,5 hodiny.

Lauterbrunnen / Mountain View Trail

Nenáročná túra údolím Lauterbrunnen zabere cca hodinu (minimální převýšení), poté následuje rozchod na prohlídku Trümmelbašských vodopádů.

Pro zájemce možnost vyjet lanovkou do Mürrenu, odtud pod vrchol Allmendhubel (1 932 m) a panoramatickou stezkou Mountain View Trail po hřebeni na Grütschalp (1 487 m), sestup do Lauterbrunnenu (795 m). Cca 4 hodiny, celkové převýšení cca 350 m.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10