Podrobnosti k zájezdu Švýcarsko

Měna

V zemi se platí švýcarskými franky, které lze pořídit v řadě směnáren v České republice.

Aktuální kurz ČNB:

  • Švýcarský frank: 1 CHF = 22.66 CZK

Počasí a vybavení

Na zájezd se vydáme v nejteplejším období roku, budeme se však pohybovat poměrně často v alpských horských oblastech. Počítejte tak se všemi alternativami počasí a vezměte si jak opalovací krém, pokrývku hlavy a sluneční brýle, tak také pláštěnku a teplé oblečení. Pro výstup (či výjezd lanovkou) do vyšších nadmořských výšek přibalte také čepici a rukavice. Na vysokohorskou turistiku doporučujeme pohorky. Vítanou pomůckou ulehčující kolenům mohou být na túře teleskopické hole. Pro společné večery doporučujeme také karimatku, i v případě, že zvolíte ubytování v chatce.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, používají se elektrické zásuvky kulaté se dvěma kolíky, někdy také tříkolíkové. Zařízení, která potřebují tři vodiče (tj. se dvěma kolíky a jednou zdířkou) nelze bez redukce do sítě 220 V zapojit (např. notebook). Zařízení, která potřebují jen dva vodiče (tj. se zástrčkami se dvěma kolíky bez zdířky pro tzv. zemnící kolík - např. nabíječky mobilních telefonů, baterek do foťáku, holicí strojky apod.) lze většinou bez redukce připojit, není to však pravidlem.

Náročnost

Náročnost túr si můžete přizpůsobit vaší chuti a zdatnosti. Turistika v programu zájezdu je buď nenáročná, nebo je náročnější, ale je možné si výrazně pomoci použitím lanovky. Přesnější obrázek si uděláte z následujících informací:

Aletschgletscher

Výjezd lanovkou ze střediska Fiesch do Fiescheralp (2 212 m), odtud pěšky cca 3 h na vrchol Eggishorn (2 934 m), z něhož se za pěkného počasí nabízí úchvatný pohled na ledovec v celé jeho délce. Zpět do Fiescheralp se vrátíme přes přehradu v oblasti Märjäla a také netradičně skrz více než kilometr dlouhý tunel pro pěší. Celkem asi 7hodinová túra s převýšením 750 metrů. Poté sjedeme lanovkou zpět do Fiesche.

Lämmerenhütte

Lanovkou vyjedeme do sedla Gemmipass (2 314 m), odtud pěšky k chatě Lämmerenhütte (2 501 m) a zpět. Túra celkem na cca 4 hodiny, převýšení 300 m.

Männlichen a Kleine Scheidegg

Celodenní túra z horského střediska Grindelwald (940 m), odkud vystoupáme cca 1 300 výškových metrů na stanici lanovky Männlichen (2 230 m). Zájemci si mohou zajít ještě na vrchol Männlichen (2 343 m, cca 15 min) s nádherným kruhovým výhledem. Potom pokračujeme po panoramatické cestě pod hřebenem do stanice zubačky Kleine Scheidegg (2 061 m). Následuje sestup přes Wengeralp a Wengen (1 274 m) do Lauterbrunnenu (795 m). Celá túra zabere cca 9,5 h.

Alternativně výjezd na Männlichen lanovkou, teprve odtud pěšky po hřebeni do Kleine Scheidegg a sestup po stejné trase jako první skupina. Tato varianta zahrnuje jen minimální převýšení a pohodovým tempem se zastávkami bude trvat ccc 6,5 hodiny.

Lauterbrunnen / Allmendhubel

Túra k vodopádům v údolí Lauterbrunnen zabere cca 4 h, minimální převýšení.

Alternativně celodenní túra z údolí Lauterbrunnen na vrchol Allmendhubel (1 932 m) a dále po hřebeni na Grütschalp (1 487 m), sestup do Lauterbrunnenu (795 m). Celkové převýšení 400 m.

Aktuální počasí v oblasti

Bern, Switzerland

Oblačno
Nyní
12 °C
Oblačno
6.44 km/h ↗
Zataženo
Dnes
20 °C | 10 °C
Zataženo
Přeháňky
Tomorrow
26 °C | 15 °C
Přeháňky
Přeháňky
Po
16 °C | 9 °C
Přeháňky
Slunečno
Út
16 °C | 5 °C
Slunečno

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl