Totes Gebirge – turistika nebo ferraty

Výstup na magickou dominantu Mrtvých hor v rakouských Alpách
Autobusem
Horská chata
Letos se zájezd nekoná, podívejte se na naše letošní zájezdy.
Termín proběhl

Proč právě Totes Gebirge?

Pohoří Totes Gebirge (Mrtvé hory) v Severních vápencových Alpách patří k tomu nejlepšímu, co mohou rakouské Alpy nabídnout. Tvoří ho největší vápencová náhorní plošina ve východní části Alp, ze které vystupují jedinečné horské štíty. Nejvyšší vrchol Grosser Priel (2 515 m), na který vystoupáme, je výraznou dominantou s prominencí dosahující cca 1 700 m, proto působí na každého návštěvníka mohutným dojmem. Na horu vede jak klasická turistická stezka, tak také sportovní nejdelší klettersteig Rakouska určený pro zkušenější ferratisty a končící až u vrcholového kříže. Zájezd je určen pro maximálně 20 účastníků, kteří se ještě dělí na turisty a ferratisty.

Vybavení na ferraty

Pro turistickou variantu zájezdu do Totes Gebirge nepotřebujete žádné speciální vybavení. Pro via ferraty (zajištěné cesty) je však nutné mít povinné vybavení na ferraty (sedací úvazek, prsní úvazek, cca 130 cm dlouhá otevřená smyčka na spojení obou úvazků, via ferrata set, přilba, odsedávací smyčka spolu s HMS karabinou), které si můžete buď zajistit sami, nebo vám ho za poplatek 270 Kč zapůjčíme.

Program zájezdu

1. 07:00 Hradec Králové – odjezd od vlakového nádraží (autobusová zastávka označená písm. J)
09:00 Praha – odjezd z autobusového nádraží Florenc
11:45 České Budějovice – odjezd od benzínové pumpy Agip na průjezdové silnici v ulici Na Dlouhé louce vedle Kauflandu

tranzit do Rakouska, příjezd do vesničky Hinterstoder v údolí Stodertal, odtud pěšky (3 h, 7 km, 800 m) kolem vodopádu Klinserfall na chatu Prielschutzhaus (1 420 m) v pohoří Totes Gebirge (Mrtvé hory), ubytování na dvě noci
2. TURISTIKA: výstup na nejvyšší a nejznámější vrchol Mrtvých hor – Grosser Priel (2 515 m) s úžasným kruhovým výhledem na okolní vápencovou náhorní plošinu a impozantní sousední vrchol Spitzmauer (8 h, 8 km, 1 100 m)
FERRATY: výstup náročnou nejdelší rakouskou ferratou Priel Klettersteig (D) na nejvyšší horu pohoří, vrchol Grosser Priel (2 515 m) – akční 2 130 m dlouhá zajištěná cesta s lanovými mosty, exponovanými traverzy, jeskyní a několika žebříky končí až u vrcholového kříže (9,5 h, 1 150 m)
3. TURISTIKA: sestup z chaty Prielschutzhaus zpět do Hinterstoderu (odložení nepotřebných věcí v autobuse) a pokračování údolím řeky Steyr na vyhlídkový kopec Poppenberg (860 m) a k vodopádu Stromboding (6 h, 13 km, 250 m)
FERRATY: sestup z chaty Prielschutzhaus zpět do Hinterstoderu (odložení nepotřebných věcí v autobuse), via ferrata Poppenberg (C/D) s lanovým mostkem a krásným výhledem do údolí Hinterstoder, pokračování k vodopádu Stromboding (6,5 h, 250 m), odjezd do ČR s návratem ve večerních hodinách

Cena zahrnuje

 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • 2x ubytování na horské chatě
 • průvodce
 • informační brožuru
 • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

 • stravování

Ubytování

Budeme ubytovaní na horské chatě na matracích ve společné noclehárně. Je nutné mít vlastní spacák, nebo alespoň vložku do spacáku. K dispozici je sprcha (za poplatek) a wifi.

Stravování

Probíhá individuálně. Na chatě je restaurace, je možné si objednat večeři a v neděli také snídani. Místní polopenzi vřele doporučujeme. Není zde žádná kuchyňka, možnost vaření ani obchod. Potraviny na oběd, svačinu a sobotní snídani (kdy vyrazíme brzy ráno) si vezměte vlastní, případně lze na chatě zakoupit studený „obědový“ balíček.

Kdo s vámi pojede

Matěj Švehlík (ferraty) a Alice Robová (turistika)

Náročnost

Náročnost pěších túr nejlépe posoudíte z údajů v programu zájezdu (délka v hodinách včetně přestávek, délka v km, celkové stoupání). Tytéž údaje jsou uvedené i u ferrat a jsou myšleny včetně nástupu k ferratě a sestupu. Ferrata na Grosser Priel je určená pouze pro zkušenější lezce s přiměřenými zkušenostmi, fyzickou kondicí a jistou chůzí v horském terénu. Jedná se o jednu z nejnáročnějších rakouských ferrat, zejména kvůli své délce. Výstup z Hinterstoderu na chatu Prielschutzhaus a sestup zpět je na polotěžko (se středně těžkým batohem na zádech), zbytek programu půjdeme již nalehko.

Cestovní pojištění

Pojištění si můžete zajistit sami nebo si u nás objednat cestovní pojištění Generali, které zahrnuje i pojištění storna zájezdu.

U Generali Česká pojišťovna stojí cestovní pojištění na dobu zájezdu 248 Kč (typ Turista 2, destinace Evropa).

Proč vyrazit s námi?

 • jsme CK pro lidi mladé věkem nebo duchem
 • tmelíme partu, abyste se cítili jako mezi kamarády
 • spousta informací od kvalifikovaných průvodců
 • dbáme na bezpečnost v horách
 • úspěšně fungujeme už 27. sezónu

Mapa zájezdu

Zájezd Totes Gebirge – turistika nebo ferraty: zobrazit větší mapu

Související informace

Rezervujte si zájezd

On-line:
Termín proběhl

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.