Podrobnosti k zájezdu Tour du Mont Blanc

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Měna

Budeme procházet celkem tři státy. Ve Francii a v Itálii platí euro, ve Švýcarsku švýcarský frank (CHF). Švýcarskem budeme procházet pouze poslední jeden a půl dne, navíc prakticky všude kromě franků berou i eura, vyměňovat švýcarské franky tedy není nutné.

Aktuální kurz ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 25.43 CZK
  • Švýcarský frank: 1 CHF = 26.04 CZK

Počasí a vybavení

Změny počasí jsou v blízkosti nejvyšší hory Evropy nevyzpytatelné a bývají rychlé a nečekané. V dolinách bývají výrazně jiné teploty než na vrcholech, o síle větru nemluvě. I když to rozhodně není pravidlem, při obzvlášť špatném počasí může na úbočích Mont Blancu v tomto ročním období klidně napadnout i sníh. Vždy proto mějte s sebou vrstvu proti větru, dešti a v zásobě náhradní oblečení pro případ promoknutí. Nezapomeňte dobře naimpregnované pohorky, kvalitní nepromokavé oblečení (např. z Goretexu) nebo solidní pončo, větrovku, teplejší oblečení, čepici a rukavice, důležité jsou také trekové hole. Proti je třeba se chránit pokrývkou hlavy a krémem na opalování (faktor 25 a více). Důležité jsou i dobře naimpregnované pohorky. Na všech horských chatách se přezouvá, přibalte proto sandály či pantofle. K vysušení mokrých bot přijdou vhod např. staré noviny.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

V celé oblasti kolem Mont Blancu je napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi. Běžně ale bývá na horských chatách méně zásuvek, takže pokud hodláte častěji dobíjet své mobily, foťáky či videokamery, může se hodit malá rozdvojka (např. do dvojice).

Rezervujte si zájezd

On-line:
Momentálně obsazeno

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.