Podrobnosti k zájezdu Tour du Mont Blanc

Měna

Během okruhu kolem Mont Blancu budeme procházet celkem tři státy. Ve Francii a v Itálii platí euro, ve Švýcarsku mají švýcarský frank (CHF). Švýcarskem budeme procházet pouze poslední jeden a půl dne a navíc prakticky všude kromě franků již dnes berou i eura. Zvažte tedy sami, zda se vám vůbec vyplatí si nějaké švýcarské franky vyměňovat.

Aktuální kurz ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 25.84 CZK
  • Švýcarský frank: 1 CHF = 22.58 CZK

Počasí a vybavení

Vzhledem k tomu, že se budeme pohybovat v těsné blízkosti nejvyšší hory Evropy, změny počasí tu jsou nevyzpytatelné a bývají rychlé a nečekané. V dolinách či předhůří bývají výrazně jiné teploty než na úbočích a vrcholech, o síle větru nemluvě. I když to rozhodně není pravidlem, při obzvlášť špatném počasí může na úbočích Mont Blancu v tomto ročním období klidně napadnout i sníh. Z toho vyplývá požadavek na přiměřené obutí a oblečení. Vždy mějte s sebou vrstvu proti větru, dešti a v zásobě náhradní oblečení pro případ promoknutí. Nezapomeňte dobře naimpregnované pohorky, kvalitní nepromokavé oblečení (např. z Goretexu) nebo solidní pončo, větrovku, teplejší oblečení, čepici a rukavice, důležité jsou také trekové hole. Pokud svítí sluníčko, bývá na horách díky celkově chladnějšímu vzduchu méně cítit, ale rozhodně svítí stejně intenzivně. Proto je třeba se chránit vhodnou pokrývkou hlavy a krémem na opalování (ochranný faktor 25 a více). Důležité jsou i dobře naimpregnované pohorky. Na všech horských chatách se přezouvá, nezapomeňte proto přibalit sandály či pantofle. K vysušení mokrých bot vám pak přijdou vhod např. staré noviny.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

V celé oblasti kolem Mont Blancu je napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi. Běžně ale bývá na horských chatách méně zásuvek, takže pokud hodláte častěji dobíjet své mobily, foťáky či videokamery, může se hodit malá rozdvojka (např. do dvojice).

Náročnost

Zájezd je zaměřený na horskou turistiku. Vzhledem k plánovaným trasám a převýšení se jedná o zájezd poměrně fyzicky náročný. Pokud máte zkušenosti s horskými túrami a solidní fyzičku, měli byste jej zvládnout, doporučujeme ale fyzickou přípravu ještě před zájezdem. Účastníci musí být schopni zvládat pohyb ve vysokohorském terénu do nadmořské výšky 3 000 metrů a nést při tom středně těžký batoh na zádech. Během zájezdu půjdeme celkem osm dnů čistého času na polotěžko, každý den cca 15 až 20 km bez možnosti setkání s naším autobusem. Na druhou stranu – vaše batohy nemusí být nijak velké a těžké, vzhledem k tomu, že se jedná o putování od chaty k chatě se zajištěným noclehem pod střechou a je možné si objednat i polopenzi. Samotný program zájezdu je naplánován tak, aby byl dostatek času si během túr odpočinout, kochat se přírodními scenériemi a věnovat se focení.

Nejlepší obrázek o náročnosti si uděláte z následujícího výčtu:

2. den programu

Cca 6 hodin, výstupy cca 700 m, sestupy cca 700 m.

3. den programu

Cca 8 hodin, výstupy cca 650 m, sestupy cca 1 700 m.

4. den programu

Cca 10 hodin, výstupy cca 1 530 m, sestupy cca 600 m.

5. den programu

Cca 9 hodin, výstupy cca 1 100 m, sestupy cca 1 300 m.

6. den programu

Cca 5 hodin, výstupy cca 550 m, sestupy cca 1 000 m.

7. den programu

Cca 9 h (+ přejezd místním autobusem), výstupy cca 1 400 m, sestupy cca 750 m.

8. den programu

Cca 9 hodin, výstupy cca 1 500 m, sestupy cca 1 050 m.

9. den programu

Cca 3 hodiny, výstup cca 500 m, sestup cca 500 m.

Aktuální počasí v oblasti

Chamonix, France

Skoro jasno
Nyní
-3 °C
Skoro jasno
8.05 km/h ↗
Skoro jasno
Dnes
7 °C | -6 °C
Skoro jasno
Skoro jasno
Tomorrow
17 °C | -5 °C
Skoro jasno
Skoro jasno
Ne
18 °C | 7 °C
Skoro jasno
Jasno
Po
18 °C | 6 °C
Jasno

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl