Podrobnosti k zájezdu Turecko

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o šest měsíců dobu návratu.

Pitná voda

Voda z kohoutku je v Turecku pitná. Pitnou vodu si též můžete zdarma natočit u každé mešity. Balená voda je také všude bez problémů k dostání.

Měna

Oficiální měnou je nová turecká lira (TRY). Turecké liry většinou nelze v České republice koupit, na místě ale lze bez problémů směnit eura nebo jinou volně směnitelnou měnu. V některých směnárnách v Istanbulu je možné směnit i české koruny, nespoléhejte však na to. Bez problémů fungují platební karty a bankomaty. Na společně hrazené vstupy i spropitné budou průvodci vybírat peníze v hotovosti.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Turecká lira: 1 TRY= 0.71 CZK

Čas

V Turecku platí východoevropský čas, v době konání zájezdu je tam o hodinu více než u nás.

Počasí a vybavení

Počítejte se všemi eventualitami počasí. Většinou bude teplo, ale protože Kappadokie leží v nadmořské výšce přes 1 000 m n. m., může se i citelně ochladit, zejména ráno a večer. Přibalte tedy jak pokrývku hlavy, sluneční brýle a krém na opalování, tak také teplé a nepromokavé oblečení, zejména pro ranní let balónem i čepici a rukavice. Na turistiku jsou potřeba kvalitní turistické boty. Turecko je muslimská země, byť v muslimském světě patří k těm tolerantnějším. Pro vstup do mešit i pro pohyb po městech je vhodné (a někdy nutné) oblečení zakrývající kolena a ramena. Pro ženy doporučujeme šátek na hlavu.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Termín proběhl

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.