Podrobnosti k zájezdu Vietnam

Pitná voda

Voda ve Vietnamu není pitná, je třeba ji vždy převařit nebo koupit vodu balenou a také zkontrolovat neporušenost uzávěru. Všude je možné zakoupit vodu i jiné nápoje za příznivou cenu.

Měna

Měnou je vietnamský dong. Nejlepším řešením je přivézt si americké dolary v hotovosti a ty směnit na místě na místní měnu. Bez problémů lze směnit také eura, dolary jsou ale žádanější a na některých místech (zejména ve středním Vietnamu) jimi lze platit přímo. Bank a směnáren je ve Vietnamu dostatek a fungují denně během celého pracovního týdne, ale bankomaty nefungují vždy spolehlivě. Při výměně peněz je důležité uchovat doklad o výměně peněz, který je vyžadován při případné směně zpět na dolary či eura.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Vietnamský dong: 1 000 VND = 0.99 CZK

Čas

Oproti středoevropskému času je ve Vietnamu o 6 hodin více (v době zimního času).

Počasí a vybavení

Vietnam je země s tropickým podnebím, které se projevuje střídáním období sucha a dešťů. Kvůli velké rozloze se i ve stejnou dobu značně liší klima v severní, střední a jižní části země. Očekávejte převážně slunečné počasí s příjemnými teplotami. Stejně tak se však můžeme setkat s deštěm. V horské oblasti Sa Pa bude chladněji (Hanoj má v dubnu průměrné teploty od 22 do 28 °C, Sa Pa od 13 do 21 °C), na vrcholu Fan Si Pan výrazně chladněji. Vezměte si s sebou dobrý opalovací krém s vysokým UV faktorem, sluneční brýle a pokrývku hlavy, kvalitní pláštěnku a do hor teplé oblečení. Na túry potom pevné nepromokavé boty. Přibalte také kvalitní repelent s vysokým obsahem DEET. Pro vstup do většiny památek je důležité dodržovat místní zvyklosti. Doporučuje se zakrýt minimálně ramena a kolena, někde je potřeba se zout a samozřejmostí je sundání pokrývky hlavy.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností nejméně jeden měsíc po plánovaném datu opuštění země.

Elektřina

V různých částech Vietnamu a na jednotlivých místech se můžete setkat s různými typy zásuvek, zpravidla se však na pokojích najde zásuvka, do které naše zástrčky pasují, není tedy nutné mít redukci. Napětí se většinou pohybuje v rozmezí 220–240 V.

Náročnost

Výšlapy, které podnikneme v oblasti Sa Pa a v Mramorových horách, nejsou náročné, takže zájezd neklade velké nároky na vaši fyzičku, cestou na vyhlídky je ovšem často potřeba vyjít množství schodů. Fakultativně se můžete vydat na náročnější trek na ostrově Cat Ba, který může zabrat cca 6 h, celkové převýšení 450 m.

Očkování

Pro cestu do Vietnamu není povinné žádné očkování. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Obecně lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí všude ve světě. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Dále můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu a zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10