Podrobnosti k zájezdu Vietnam

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o šest měsíců dobu návratu.

Očkování

Pro cestu do Vietnamu není povinné žádné očkování. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Obecně lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí všude ve světě. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Dále můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu a zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu.

Pitná voda

Voda ve Vietnamu není pitná, je třeba ji vždy převařit nebo koupit vodu balenou a také zkontrolovat neporušenost uzávěru. Všude je možné zakoupit vodu i jiné nápoje za příznivou cenu.

Měna

Měnou je vietnamský dong. Nejlepším řešením je přivézt si americké dolary v hotovosti a ty směnit na místě na místní měnu. Lze směnit také eura, dolary jsou ale žádanější a na některých místech jimi lze platit přímo (ale nelze na to spoléhat). Bank a směnáren je ve Vietnamu dostatek, ale bankomaty nefungují vždy spolehlivě. Při výměně peněz je důležité uchovat doklad o výměně peněz, který je vyžadován při případné směně zpět na dolary či eura.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Vietnamský dong: 1 000 VND = 0.95 CZK

Čas

Oproti středoevropskému času je ve Vietnamu o 6 hodin více (v době zimního času).

Počasí a vybavení

Vietnam je země s tropickým podnebím, které se projevuje střídáním období sucha a dešťů. Kvůli velké rozloze se i ve stejnou dobu značně liší klima v severní, střední a jižní části země. Očekávejte převážně slunečné počasí s příjemnými teplotami, je ale třeba počítat i s deštěm. V horské oblasti Sa Pa bude chladněji, na vrcholu Fan Si Pan výrazně chladněji. Vezměte si s sebou opalovací krém s vysokým UV faktorem, sluneční brýle a pokrývku hlavy, kvalitní pláštěnku a do hor teplé oblečení. Na túry potom pevnou turistickou obuv. Přibalte také kvalitní repelent s vysokým obsahem DEET. Pro vstup do většiny památek je důležité dodržovat místní zvyklosti. Doporučuje se zakrýt minimálně ramena a kolena, někde je potřeba se zout a samozřejmostí je sundání pokrývky hlavy.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

V různých částech Vietnamu a na jednotlivých místech se můžete setkat s různými typy zásuvek, zpravidla se však na pokojích najde zásuvka, do které naše zástrčky pasují, není tedy nutné mít redukci. Napětí se většinou pohybuje v rozmezí 220–240 V.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Momentálně obsazeno

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.