Podrobnosti k zájezdu Vietnam

Pitná voda

Voda ve Vietnamu není pitná, je třeba ji vždy převařit nebo koupit vodu balenou a také zkontrolovat neporušenost uzávěru. Všude je možné zakoupit vodu i jiné nápoje za příznivou cenu.

Měna

Měnou je vietnamský dong. Nejlepším řešením je přivézt si americké dolary v hotovosti a ty směnit na místě na místní měnu. Bez problémů lze směnit také eura, dolary jsou ale žádanější a na některých místech (zejména ve středním Vietnamu) jimi lze platit přímo. Bank a směnáren je ve Vietnamu dostatek a fungují denně během celého pracovního týdne, ale bankomaty nefungují vždy spolehlivě.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Vietnamský dong: 1 000 VND = 1.00 CZK

Čas

Oproti středoevropskému času je ve Vietnamu o 6 hodin více (v době zimního času).

Počasí a vybavení

Vietnam je země s tropickým podnebím, které se projevuje střídáním období sucha a dešťů. Kvůli velké rozloze se i ve stejnou dobu značně liší klima v severní, střední a jižní části země. Očekávejte převážně slunečné počasí s příjemnými teplotami. Stejně tak se však můžeme setkat s deštěm – v podzimním termínu mnohem pravděpodobněji ve středním Vietnamu (kde strávíme celkem čtyři dny) než na severu (kde strávíme většinu času). V horské oblasti Sa Pa bude chladněji (Hanoj má v říjnu průměrné teploty od 23 do 29 °C, Sa Pa od 13 do 19 °C). Vezměte s sebou dobrý opalovací krém s vysokým UV faktorem, sluneční brýle a pokrývku hlavy, kvalitní pláštěnku a do hor teplé oblečení. Na túry potom pevné nepromokavé boty. Přibalte také kvalitní repelent s vysokým obsahem DEET. Pro vstup do většiny památek je důležité dodržovat místní zvyklosti. Doporučuje se dostatečně zakrýt ruce a nohy, samozřejmostí je zutí a sundání pokrývky hlavy.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností nejméně jeden měsíc po plánovaném datu opuštění země.

Elektřina

V různých částech Vietnamu a na jednotlivých místech se můžete setkat s různými typy zásuvek, zpravidla se však na pokojích najde zásuvka, do které naše zástrčky pasují, není tedy nutné mít redukci. Napětí se většinou pohybuje v rozmezí 220–240 V.

Náročnost

Túry, které na zájezdu podnikneme v oblasti Sa Pa a v Mramorových horách, nejsou náročné, takže zájezd neklade velké nároky na vaši fyzičku.

Očkování

Pro cestu do Vietnamu není povinné žádné očkování. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Obecně lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí všude ve světě. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Dále můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu a zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10