Podrobnosti k zájezdu Zakarpatská Ukrajina

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o tři měsíce dobu návratu.

Pitná voda

Doporučujeme pít vodu balenou, kterou lze levně koupit. Vodu z kohoutku bez převaření na Ukrajině raději nepijte.

Měna

Měnou je ukrajinská hřivna (UAH). S sebou si vezměte nejlépe eura nebo dolary, které směníte v Užhorodu na ukrajinské hřivny. Funkční bankomat potkáte také pouze na začátku zájezdu v Užhorodu a poté až na konci zájezdu v Chustu. V Koločavě je bankomat také, naše platební karty však bohužel prozatím nebere. Dále je v Koločavě i směnárna, ale nelze se spolehnout, že bude vždy fungovat. Večeře na našem penzionu lze platit i v českých korunách.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Ukrajinská hřivna: 1 UAH= 0.69 CZK

Čas

Na slovensko-ukrajinských hranicích si posuňte čas o jednu hodinu dopředu.

Počasí a vybavení

Připravte se na slunečné a teplé, ale také chladnější či deštivé počasí. Zejména v horách je třeba počítat se všemi eventualitami počasí. Na místě je vzít s sebou opalovací krém, sluneční brýle, pokrývku hlavy, pláštěnku i teplejší oblečení. Do hor jsou potřeba kvalitní turistické boty, nejlépe pohorky. Pro ulehčení kolenům lze doporučit trekové hole. Přibalte také repelent.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou většinou stejné jako v ČR. Doporučujeme vzít si s sebou rozdvojku do zásuvky (bývá jedna na pokoji).

Limity dovozu

Z Ukrajiny si můžete dovézt maximálně jeden litr tvrdého alkoholu NEBO maximálně dva litry vína, kromě toho maximálně 5 litrů piva a pouze 40 kusů cigaret (cca dvě krabičky). Na ukrajinsko-slovenských hranicích někdy probíhají přísné kontroly všech zavazadel, takže doporučujeme tyto limity dodržet.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Termín proběhl

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin