Carnac

Carnac můžete navštívit v rámci zájezdu Bretaň a Normandie

Carnac je skutečnou Mekkou megalitické kultury. Nachází se tu největší koncentrace tohoto druhu památek na světě. Vždyť v okolí města byste mohli napočítat asi 3 000 menhirů (vztyčených kamenů). Jsou památkou na civilizaci, která tu byla dávno před Kelty. Samotný termín megalit pochází z řeckého "obrovský kámen". Rozmanité útvary, stavěné našimi předky ze zcela nevyjasněných důvodů, nás nutí k zamyšlení. Patří k nim např.:

  • menhir (keltsky "stojící kámen") - jeden vztyčený kámen
  • dolmen ("kamenný stůl") - horizontální kamenná deska položená přes dva vertikální kameny
  • kromlech - kruh stojících kamenů
  • alignment - menhiry uspořádané v paralelních řadách
  • cairn - hromada kamenů, zakrývající většinou pohřební komoru
  • tumulus - hromada kamenů a/nebo hlíny pokrývající pohřební komoru

K nejznámějším památkám v okolí Carnacu patří minimálně 7 000 let starý Tumulus St-Michel a impozantní Alignements du Ménec a Alignements de Kermario, obrovská pole, z nichž každé má více než 1 000 menhirů. Pokud by se někdo chtěl dozvědět víc, může navštívit audiovisuální show v Archéoscope nebo Prehistorické muzeum. Ale nejen megality živ je Carnac. Je to také oblíbené rekreační středisko s příjemným klimatem a krásnými plážemi.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.