Marozevo

Městečko nebo spíš vesnička Marozevo leží hned pod velkým terénním zlomem. Silnice z Antananariva tu v mnoha serpentinách prudce klesá rozeklanými kaňony do východomadagaskarských nížin. V 19. století vedla zhruba v těchto místech stezka, kterou se lidé dostávali od pobřeží do království Imeriny v okolí dnešního Antananariva. A naopak, tudy sestupovaly z náhorní pahorkatiny zástupy otroků do přístavu Toamasina, odkud je lodě odvážely do trvalého vyhnanství a na smrt.

Dnes je však Marozevo známé hlavně díky farmě Andrého Peyrierase. Je to vlastně spíš malá zoologická zahrada, v níž jsou umístěni téměř výhradně zástupci místní fauny. Klima je tu již dosti vlhké, v okolí rostou deštné lesy. Na farmě je možno vidět a vyfotit zvířata, s nimiž se v přírodě člověk nesetká, buď proto, že jsou velmi vzácná či žijí skrytě, nebo se vyskytují pouze v těch částech ostrova, kam se návštěvník nedostal, anebo měl prostě smůlu a nepodařilo se mu je v přirozeném prostředí najít. Nejběžnějšími chovanci jsou různí chameleoni, žáby, bodlíni, krokodýli, hadi, gekoni, ptáci, ale i lemuři. Zvířata jsou každému návštěvníkovi na dosah ruky. Ochotní průvodci vás zavedou až do nitra výběhů a klecí, zvířata vám představí a poví vám o nich leccos zajímavého. Zainteresovaní návštěvníci si mohou koupit i odbornou literaturu, ti méně zainteresovaní třeba občerstvení nebo suvenýr z cest.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.