Taormina

Taormina můžete navštívit v rámci zájezdu Sicílie a Liparské ostrovy

Malebné městečko s 11 tisíci obyvateli leží na východním pobřeží Sicílie u Jónského moře. Spisovatelé, umělci a cestovatelé ho měli rádi už v 19. století. Mezi dnešními turisty je také velmi oblíbené, hlavně proto, že má nádhernou polohu na úbočí hory Monte Tauro s výhledem na sopku Etna na straně jedné a na moře na straně druhé. Hlavním turistickým tahákem města je řecké divadlo, pěkné je ale i centrum s úzkými středověkými uličkami a řadou paláců. Na kopci vše korunuje saracénský hrad.

V létě se v Taormině koná známý filmový festival. V řeckém divadle jsou k vidění i divadelní a jiná umělecká vystoupení. Taormina patří k nejhezčím městům Itálie a navíc je oceňována i milovníky pláží, takže v červenci a srpnu je plná turistů.

Teatro Greco (Řecké divadlo) – původně řecké divadlo z 3. století př. Kr. přestavěli v 1. století n. l. Římané. Ještě dříve (v 1. století př. Kr.) Římané změnili účel, jemuž stavba sloužila. Často bývají směšovány dva typy antických staveb – divadlo, které sloužilo dramatickým představením, a amfiteátr, ve kterém se konaly zápasy gladiátorů, mnohdy za přítomnosti divoké zvěře. Teatro Greco vzniklo původně jako divadlo, ale Římané ho upravili na arénu sloužící gladiátorským hrám. Velkou předností stavby je skvělá poloha s výhledem na moře a na Etnu. Vidět je odtud také jižní Itálie na opačném břehu Jónského moře. V létě se tu koná mezinárodní umělecký festival Taormina Arte (jehož součástí je i filmový festival).

Piazza IX Aprile – centrální náměstí s rokokovým kostelem Chiesa San Giuseppe, věží s orlojem Torre dell´Orologio z 12. století a terasou s krásným výhledem na Etnu a záliv.

Palazzo Corvaia – středověký palác, který byl původně postavený Araby v 10. století. Arabský vliv je dodnes patrný na jeho věži a nádvoří. Palác je přístupný a sídlí v něm turistická informační kancelář.

Castello Saraceno – zřícenina saracénského hradu a kostela stojí na vrcholku hory Monte Tauro (378 m). Vede k ní strmé schodiště z centra, ale je možné sem vyjet i autem.

Katedrála (Duomo) – stavba ze 13. století upravená za vlády Španělů renesančně.

Badia Vecchia (Staré opatství) – další středověká budova s řadou normansko-arabských prvků.

Zahrada Villa Communale (Giardino Pubblico) – příjemné místo pro odpočinek, které určitě stojí za procházku. Rostou tu různé exotické rostliny, např. magnolie, ibišky či bougainvilley.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.