Dachstein a Solná komora

Turistika pod legendární horou Hoher Dachstein nad Solnou komorou
Autobusem
Horská chata
10. – 14. srpna 2022 (5 dní)
6 580 Kč
Termín proběhl
Poznámka
Rakousko zrušilo všechny vstupní podmínky pro cestovatele, nyní není potřeba ani očkování ani negativní test.

Proč právě Dachstein?

Horský masiv Dachstein v Severních vápencových Alpách a přilehlá oblast Solné komory posetá velkými i malými jezery jsou přírodní skvosty, které se řadí k nejatraktivnějším turistickým destinacím rakouských Alp. Vápencové horské štíty a skály, ledovec Dachsteinu či průzračně modrá hladina ledovcového Halštatského jezera tvoří skvělou kulisu pro horskou turistiku. Jižní část Solné komory v okolí Dachsteinu a městečka Halštat byla v roce 1997 zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO. Budeme se pohybovat v nejkrásnějších severních partiích pohoří, pod bezmála třítisícovým vrcholem Hoher Dachstein, který je nejvyšší horou Štýrska i Horního Rakouska. Túry si užijeme v malé skupině (maximálně 15 účastníků).

Program zájezdu

1. 22:00 Hradec Králové – odjezd od vlakového nádraží (autobusová zastávka označená písm. J)
00:00 Praha – odjezd z autobusového nádraží Florenc
České Budějovice – možnost nástupu v noci ze středy na čtvrtek ve 03:00 na čerpací stanici MOL v ulici Na Dlouhé louce vedle Kauflandu

noční tranzit do Rakouska
2. ráno příjezd do oblasti Solné komory (Salzkammergut), výjezd lanovkou na masiv Dachstein, prohlídka Obří ledové jeskyně, vrchol Krippenstein (2 108 m), atraktivní vyhlídka Pět prstů, pěšky na chatu Wiesberghaus (3,5 h, 200 m), ubytování na dvě noci
3. okružní túra s ikonickými výhledy na vrchol Hoher Dachstein i ledovec pod ním (7 h, 750 m), pro zájemce s výstupem na hory Hoher Gjaidstein (2 794 m) a  Kleiner Gjaidstein (dohromady 10 h, 1 200 m)
4. výstup (4 h, 300 m) na vyhlídkový vrchol Niederer Rumpler (1 979 m), sjezd lanovkou zpět do údolí
5. prohlídka malebného hornického městečka Halštat, které leží na břehu Halštatského jezera (Hallstättersee) a je zapsané na Seznamu UNESCO – nejstarší solný důl na světě, koupání v jezeře, slavná kostnice, odpoledne odjezd do ČR a návrat do nástupních míst ve večerních hodinách

Cena zahrnuje:

 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • 2x ubytování na horské chatě, 1x v hostelu
 • průvodce
 • informační brožuru
 • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

 • stravování
 • vstupy a lanovky – zpáteční lanovku na masiv Dachstein včetně prohlídky Obří ledové jeskyně a vyhlídky 5 prstů (cca 52 €), v případě zájmu lanovku a solné doly v Hallstadtu (36 €)

Ubytování

Budeme ubytovaní 2x na horské chatě ve společné noclehárně s patrovými postelemi. Na horskou chatu je nutné mít vlastní spacák, jsou zde sprchy (studená zdarma, teplá za 5 €) a wifi. 1x přespíme v hostelu ve vesnici Obertraun.

Stravování

Probíhá individuálně. Na horské chatě je nepsaným pravidlem, že se ubytovaní hosté stravují zde. Lze si objednat polopenzi (cca 35 € za snídani plus tříchodovou večeři), případně si zvlášť objednat snídani a večeři poté z jídelního lístku (večeři je nutné nahlásit stejný den ráno nebo večer předem). Tak jako tak je tento způsob stravování velmi vhodný, protože pak není třeba nést na zádech větší zásoby jídla. Přes den bude stravování z vlastních zásob. Při poslední noci v hostelu je snídaně v ceně. Dokoupit potraviny během zájezdu nepůjde, protože do údolí klesneme až v sobotu odpoledne, kdy jsou již supermarkety zavřené.

Kdo s vámi pojede

Daniel Narwa

Náročnost

Náročnost pěších túr nejlépe posoudíte z údajů v programu zájezdu (délka v hodinách včetně přestávek, celkové stoupání). 2. a 4. den programu absolvujeme kratší výšlapy na polotěžko, 3. den půjdeme od chaty Wiesberghaus nalehko a můžete zvolit ze dvou variant obtížnosti.

Cestovní pojištění

Pojištění si můžete zajistit sami nebo si u nás objednat cestovní pojištění Generali, které kryje i náklady v případě onemocnění Covidem–19 a zahrnuje i pojištění storna zájezdu. Pro horskou turistiku a extrémní sporty doporučujeme celoroční pojištění Alpenverein.

U Generali Česká pojišťovna stojí cestovní pojištění na dobu zájezdu 296 Kč (typ Turista 2, destinace Evropa).

Proč vyrazit s námi?

 • jsme CK pro lidi mladé věkem nebo duchem
 • tmelíme partu, abyste se cítili jako mezi kamarády
 • spousta informací od kvalifikovaného průvodce
 • ve městech volnost – žádné chození za deštníkem
 • dbáme na bezpečnost v horách
 • úspěšně fungujeme už 25. sezónu

Mapa zájezdu

Turistický zájezd Dachstein a Solná komora: zobrazit větší mapu

Související informace

Rezervujte si zájezd

On-line:
Termín proběhl

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin