Itálie s dětmi

Dovolená s dětmi v dobré partě
12. – 20. června 2021 (9 dní)
8 260 Kč
Termín proběhl
Poznámka

Na zájezd nelze využít žádné slevy ani platit poukázkami či benefity.

Program zájezdu

1. 17:30 Hradec Králové (odjezd z Riegrova náměstí před hlavním vlakovým nádražím od zastávky pro mimořádnou dopravu označené písmenem „J“)
19:00 Praha (odjezd od stanice metra Černý Most, pruh pro dočasné stání vedle stanice)

noční tranzit přes Rakousko do Itálie
2. v dopoledních hodinách příjezd na ubytování, zbytek dne odpočinek a koupání v Jaderském moři
3. lanovkou do středověkého San Marina s krásnými výhledy – křivolaké uličky a mohutné pevnosti na kopci Monte Titano, zábava v adventure parku (www.sanmarinoadventures.sm)
4. zoo a delfinárium Oltremare ve městě Riccione, akvárium Cattolica, přírodní park a rybářský přístav kolem akvária
5. pro zájemce výlet do historické Ravenny – bývalé hlavní město Západořímské říše – kostely s proslulými mozaikami, mauzoleum ostrogótského krále Teodoricha a mauzoleum Gally Placidie, zbytek dne odpočinek u moře (anebo celý volný den na pláži)
6. celodenní pobyt ve vodním zábavním parku Mirabilandia
7. Italia in Miniatura – miniatury italských i evropských staveb, podvečerní město Rimini
8. přejezd do Punta Sabbioni, lodí do Benátek – prohlídka romantického města na vodě, noční přejezd přes Rakousko
9. návrat do ČR pravděpodobně v dopoledních hodinách

Poznámka

Mírné změny programu jsou vyhrazeny. Více informací na e-mailu petr@mundo.cz.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem
  • 6x ubytování v mobilhomu v kempu
  • průvodce
  • komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • stravování
  • veškeré vstupy (památky, zábavní park, lanovka, zoo…), vstup do Benátek a loď do Benátek

Kdo s vámi pojede

Jana Selingerová

Doprava

Autobus, kterým pojedeme, je samozřejmě vybaven pásy. Za jízdy je povinné být připoutaný, to platí i pro děti. Podle platné legislativy musí být první řada sedadel za řidičem a sedadla za zadními vstupními dveřmi vybaveny tříbodovými pásy a ostatní sedala pak pásy dvoubodovými. Děti mladší dvanácti let se nesmí přepravovat na sedadlech v první řadě za řidičem, dále pak na sedadlech za zadními vstupními dveřmi a na prostředním sedadle v poslední řadě. To jsou většinou právě ta s tříbodovými pásy, počítejte proto, že v autobuse budou k dispozici pouze dvoubodové pásy. V autobuse není povinné přepravovat dítě v autosedačce. Podle zkušeností dopravců a řidičů v praxi jezdí většina lidí s dětmi bez autosedaček, stejně jako třeba v MHD, ale chcete-li si autosedačku vzít a upevnit ji dvoubodovým pásem (i když jsou primárně vyráběné pro pásy tříbodové, možné to je i takto), můžete.

Ubytování

Všech šest nocí strávíme v kempu International Italia Camping Village u města Rimini. Kemp si můžete prohlédnout na webu, nachází se u písečné pláže. Budeme ubytování v mobilhomech „Rivabella“, což jsou chatkové apartmány o rozloze 24 msup2 se dvěma oddělenými dvoulůžkovými ložnicemi, vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou (včetně nádobí). V ceně jsou lůžkoviny, vezměte si však vlastní ručník.

Stravování

Probíhá individuálně. V pěším dosahu ubytování jsou restaurace a obchody a také na většině navštívených míst během dne bude možné dát si něco k jídlu. Ceny potravin a jídla v restauraci jsou v Itálii mírně vyšší než v České republice, ne však dramaticky. V mobilhomech je také možnost vaření ve vybavené kuchyňce.

Potřebné cestovní doklady

Mezi věcmi, které budete mít při ruce v autobuse, nesmí chybět cestovní pas nebo občanský průkaz s platností po celou dobu pobytu. V rámci zemí EU jsou jako cestovní doklad uznávány i občanské průkazy. Vlastní cestovní doklad (tzn. pas nebo občanský průkaz pro děti do 15 let) musí mít i děti.


Rezervujte si zájezd

On-line:
Termín proběhl

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin