Rumunsko s dětmi

Dovolená s dětmi v dobré partě
23. srpna – 1. září 2024 (10 dní)
14 480 Kč
Obsazenost zájezdu:
Momentálně plně obsazeno. Můžete se zaregistrovat mezi náhradníky. V případě uvolnění míst vám ihned zavoláme.
Poznámka

Na zájezd nelze využít žádné slevy. Platit poukázkami či benefity lze za podmínky navýšení ceny o provizi hrazenou poukázkovým společnostem.

Program zájezdu

1. 12:30 Hradec Králové (odjezd z Riegrova náměstí před hlavním vlakovým nádražím od zastávky pro mimořádnou dopravu označené písmenem „J“)
14:00 Praha (odjezd od stanice metra Černý Most, pruh pro dočasné stání vedle stanice)
15:45 Jihlava (odjezd od čerpací stanice OMV Pávov (111. km dálnice D1 směr Brno)
17:30 Brno (odjezd z autobusového nádraží Zvonařka – stanoviště č. 6)
noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska
2. příjezd do přímořského letoviska Mamaia, ubytování na čtyři noci, relaxace na pláži u Černého moře
3. proslulé antické město Histria, přístav Constanţa (antické vykopávky, římská mozaika, Ovidiova socha, mešita…)
4. projížďka loďkou po svatojiřském rameni Dunaje v Dunajské deltě, mešita ve městě s orientální atmosférou Babadag
5. volný den, odpočinek a koupání v Černém moři
6. výšlap v pohoří Măcin se stepní krajinou (↑ 400 m, 11 km), přejezd do města Berca ležícího v oblasti bahenních sopek, ubytování na tři noci
7. výlet do hlavního města Rumunska Bukurešti – Palác parlamentu (největší budova parlamentu na světě postavená původně jako luxusní palác diktátora Nicolae Ceaușescu), Atheneum, Náměstí revoluce, Vítězný oblouk, Královský palác, staré město s úzkými uličkami
8. bahenní sopky u města Berca (vývěry plynů a bahna z nitra země), věčné ohně u Andreiașu de Jos
9. někdejší hlavní město transylvánských Sasů Sibiu se zachovalým historickým jádrem, rozlehlý skanzen vesnické architektury, noční tranzit přes Maďarsko a Slovensko
10. příjezd do ČR v odpoledních hodinách

Poznámka

Mírné změny programu jsou vyhrazeny. Více informací na e-mailu petr@mundo.cz.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem
  • 7x ubytování (z toho 3x se snídaní)
  • průvodce
  • komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • stravování mimo uvedeného
  • lodní výlet do Dunajské delty (cca 200 RON dospělý, 100 RON dítě do 10 let) a vstupy do památek

Kdo s vámi pojede

Tomáš Vaníček (telefon +420 702 688 592).

Doprava

Autobus, kterým pojedeme, je samozřejmě vybaven pásy. Za jízdy je povinné být připoutaný, to platí i pro děti. Podle platné legislativy musí být první řada sedadel za řidičem a sedadla za zadními vstupními dveřmi vybaveny tříbodovými pásy a ostatní sedala pak pásy dvoubodovými. Děti mladší dvanácti let se nesmí přepravovat na sedadlech v první řadě za řidičem, dále pak na sedadlech za zadními vstupními dveřmi a na prostředním sedadle v poslední řadě. To jsou většinou právě ta s tříbodovými pásy, počítejte proto, že v autobuse budou k dispozici pouze dvoubodové pásy. V autobuse není povinné přepravovat dítě v autosedačce. Podle zkušeností dopravců a řidičů v praxi jezdí většina lidí s dětmi bez autosedaček, stejně jako třeba v MHD, ale chcete-li si autosedačku vzít a upevnit ji dvoubodovým pásem (i když jsou primárně vyráběné pro pásy tříbodové, možné to je i takto), můžete.

Ubytování

4x přenocujeme v letovisku Mamaia v areálu kempu u moře, v pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením (viz www.hanulpiratilor.com). Tři noci potom strávíme v penzionu ve městě Berca v pokojích s vlastním sociálním zařízením. Jedná se o dvě budovy ve stejném areálu, v němž se také nachází bazén, zahrada a dětské hřiště (viz www.casa-matei.rowww.pensiuneaberca.com).

Stravování

Stravování probíhá individuálně, pouze na druhém ubytování jsou v ceně snídaně. Velmi blízko obou ubytování jsou supermarkety, kdykoliv ráno a večer tedy budete moci dokoupit potraviny. V okolí prvního ubytování se v pěším dosahu nachází několik restaurací, na druhém je pak restaurace přímo na ubytování. Rumunská kuchyně je výborná a ceny potravin v obchodech a jídla v restauracích jsou na podobné úrovni jako u nás (u moře vyšší). Často bude možné dát si v restauraci i oběd (minimálně v Bukurešti, Sibiu, Constanţě, ve volný den u moře).

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu. Svůj cestovní doklad si nechte při ruce v autobuse. Vlastní cestovní doklad (tzn. pas nebo OP pro děti do 15 let) musí mít i děti.


Rezervujte si zájezd

On-line:
Momentálně obsazeno

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.