Raxalpe – ferratová škola

Intenzivní kurz pohybu po zajištěných cestách v Rakousku
Autobusem
Horská chata
Snídaně
14. – 16. června 2024 (3 dny)
6 260 Kč
Obsazenost zájezdu:
Momentálně plně obsazeno. Můžete se zaregistrovat mezi náhradníky. V případě uvolnění míst vám ihned zavoláme.

Proč právě Raxalpe?

Nedaleko Vídně se začínají zvedat nejvýchodnější výběžky Alp. Tady, v nádherném pohoří Raxalpe, je vystavěno několik zajištěných cest (via ferrat) nejrůznější obtížnosti, které jsou ideální jak pro získávání prvních dovedností úplnými začátečníky, tak i pro ty, kteří již mají s tímto typem pohybu po horách zkušenosti. V rámci ferratového kurzu se vám budou věnovat zkušení průvodci – instruktoři. Ferraty jsou v poslední době čím dál populárnější, protože při zachování bezpečnosti zpřístupňují adrenalinový pohyb v horském terénu i lidem, kteří nemají horolezecké zkušenosti. Pojďte si je užít i vy! Zájezd je určen pro maximálně 20 účastníků.

Program zájezdu

1. 06:30 Hradec Králové – odjezd od vlakového nádraží (autobusová zastávka označená písm. J)
08:30 Praha – odjezd z autobusového nádraží Florenc
10:15 Jihlava – odjezd od čerpací stanice OMV Pávov (111. km dálnice D1 směr Brno)
12:00 Brno – odjezd z autobusového nádraží Zvonařka

tranzit do Rakouska, příjezd do Mödlingu, seznámení s výstrojí na ferraty, nácvik základních dovedností na bezpečném terénu, po zvládnutí základů pohybu po zajištěných cestách první via ferrata Mödlinger Klettersteig (B/C; 1,5 h, 115 m), příjezd do oblasti Raxalpe
2. dopoledne ferratový park Weichtalhaus Klettersteig s cvičnými ferratami různého stupně obtížnosti, odpoledne túra (5,5 h, 750 m) v údolí Groẞes Höllental, opakování nových dovedností na ferratě Teufelsbadstubensteig (A/B), večer řádný odpočinek a ochutnávka tradiční rakouské kuchyně
3. ferrata Pittentaler Steig (C/D), která vede ke zřícenině tureckého hradu s překrásným výhledem (3 h, 270 m), odjezd zpět do ČR s návratem ve večerních hodinách

Cena zahrnuje

 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • 2x ubytování na horské chatě se snídaní
 • zapůjčení kompletního vybavení na ferraty
 • průvodce
 • informační brožuru
 • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

 • stravování mimo uvedené snídaně

Ubytování

Budeme ubytovaní v údolí Höllental na horské chatě ve společné noclehárně s patrovými postelemi. Je nutné mít vlastní spacák (stačí lehký letní). Na chatě jsou sprchy.

Stravování

Kromě snídaní probíhá individuálně. Snídaně na horské chatě je v ceně zájezdu, tamtéž je i restaurace, kde si můžete dát večeři (např. polévku, klobásu, guláš, uzené maso či strudel) a v sobotu také oběd. Během zájezdu nebude možné dokoupit potraviny, kuchyňka na ubytování není.

Kdo s vámi pojede

Matěj ŠvehlíkPatrik Dohnal

Náročnost

V programu zájezdu je u jednotlivých dnů uvedena délka trasy v hodinách včetně přestávek a celkové stoupání. Tyto údaje jsou myšleny včetně nástupu k ferratě a sestupu. Půjdeme vždy nalehko. Obtížnost cest byla volena tak, aby je zvládli i ferratoví začátečníci. Před nástupem do zajištěné cesty se můžete rozhodnout, zda se na ni vydat, nebo lze v určitém místě ferratu opustit.

Cestovní pojištění

Pojištění si můžete zajistit sami nebo si u nás objednat cestovní pojištění Generali, které zahrnuje i pojištění storna zájezdu.

U Generali Česká pojišťovna stojí cestovní pojištění na dobu zájezdu 248 Kč (typ Turista 2, destinace Evropa).

Proč vyrazit s námi?

 • jsme CK pro lidi mladé věkem nebo duchem
 • tmelíme partu, abyste se cítili jako mezi kamarády
 • spousta informací od kvalifikovaných průvodců
 • dbáme na bezpečnost v horách
 • úspěšně fungujeme už 27. sezónu

Mapa zájezdu

Ferratová škola v Raxalpe: zobrazit větší mapu

Související informace

Rezervujte si zájezd

On-line:
Momentálně obsazeno

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.