Novinky

Nábor nových průvodců

Láká Vás cestovat s CK Mundo v roli průvodce? Přijímáme přihlášky na náš nábor nových průvodců. Nábory proběhnou 27. listopadu 202112. února 2022 v Praze.

Další termín zájezdu do Jordánska

Protože listopadový termín nového zájezdu do Jordánska se poměrně rychle vyprodal, vypisujeme další termín na březen. Přidejte se, rádi Vás tam uvidíme. :-)

Léto je za námi

Letní sezóna autobusových zájezdů skončila návratem z Toskánska, jsme rádi, že jsme již letos mohli uskutečnit drtivou většinu zájezdů po Evropě, díky Vaší přízni i v době Covidu. Léto bylo náročné, ale mnohonásobně lepší než to loňské a už se těšíme na další. Nové termíny na rok 2022 vypíšeme nejpozději do konce listopadu, některé zájezdy ale mají vypsané termíny už teď.

Otevírání zemí

Během léta se otevřely turistům další země, z „našich“ destinací např. Omán, ÁzerbájdžánRusko, na otevření hranic se dle zpráv od místních chystá také Madagaskar. Od 1. září vláda ČR zcela zrušila seznam zemí „s extrémním rizikem nákazy“, lze již tedy cestovat také např. do Tanzanie.

Nový zájezd do Jordánska

Protože do některých zemí mimo Evropu stále nelze cestovat, připravili jsme pro Vás nový zájezd do země, kam cestovat lze a je tam hodně krásných věcí k vidění. Výprava do Jordánska vyráží již 12. listopadu!

V polovině léta

Máme radost, že cestování je zpět, byť stále s omezeními. V polovině léta už máme 25 odjetých zájezdů (rušili jsme pouze destinace, kam nešlo jet bez karantény či vůbec - např. Velká Británie či Bělorusko). A další dobrodružství čekají - zde najdete přehled všech zájezdů - na některých na konci srpna a v září ještě zůstávají volná místa. Podmínky cestování do dané destinace najdete vždy po rozkliknutí konkrétního zájezdu. Na listopad připravujeme ještě zcela novou expedici do Jordánska, na webu bude již brzy.

Snížená záloha a garance CK Mundo

Akce Mazaná záloha na konci dubna skončila, dočasně však zachováváme při přihlášení na vzdálenější zájezdy zálohu ve výši pouze 1 000 Kč. Trvale platí naše garance pro případ nemožnosti konání kteréhokoliv zájezdu. Všechny informace najdete zde.

Zlepšování podmínek cestování

Nadále přibývají „zelené“ země, z nichž se lze vracet do ČR bez omezení (Sev. Makedonie, Bulharsko, Finsko, Itálie, Polsko, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Madeira a další). Zelenou zemí se na evropském semaforu stala i Česká republika, což nás pro tuto chvíli zbavuje také restrikcí pro cesty do Bulharska, Chorvatska, Španělska aj. Např. na zájezdy Bulharsko pro milovníky BalkánuRila a Pirin tak lze cestovat úplně stejně jako před pandemií.

Kam s Mundem v červnu?

Od 19. května mohou turisté cestovat do Rakouska, bude stačit splnit jednu ze tří podmínek: předložení negativního antigenního testu, očkovacího certifikátu nebo potvrzení o prodělání Covidu. V červnu se s námi můžete vydat na ferraty do Solné komory, projít se pod legendární horou Dachstein, nebo vyrazit na ferratovou školu do Raxalpe. Také Francie uvolní v květnu restrikce spojené s cestováním, počítáme s realizací zájezdu do Provence s odjezdem 18. června.

Nové termíny na Kostariku

Kostarika je otevřená pro všechny cestovatele bez nutnosti testu na Covid či karantény, v březnu 2021 jsme tam odjeli dva vyprodané zájezdy. Nyní jsme vypsali dva nové termíny, z toho jeden v letošním roce na listopad/prosinec.

Snížená záloha a garance CK Mundo

Nadále nabízíme podmínky, za nichž si lze i v covidové době zajistit dovolenou beze strachu.

Autobusové zájezdy

  • Pro přihlášení nyní stačí uhradit zálohu 1 000 Kč / os. Doplatek do výše poloviny ceny se hradí 3 měsíce před odjezdem, a to pouze v případě, že bude konání zájezdu reálné.
  • Při nemožnosti konání zájezdu (uzavřené hranice, povinná karanténa v cílové destinaci) garantujeme vrácení peněz (žádné poukazy/vouchery), nevyberete-li si jiný zájezd či termín.

Letecké zájezdy

  • Pro přihlášení nyní stačí uhradit zálohu 1 000 Kč / os. Doplatek do výše poloviny ceny se hradí 4 měsíce před odletem, a to pouze v případě, že bude konání zájezdu reálné.
  • Při nemožnosti konání zájezdu (uzavřené hranice, povinná karanténa v cílové destinaci) před zakoupením letenek Vám vrátíme všechny uhrazené platby, nevyberete-li si jiný zájezd či termín.
  • Při nemožnosti konání zájezdu s již zakoupenými letenkami Vám také vrátíme zaplacené úhrady, z toho částku zaplacenou za letenky ve chvíli, kdy nám ji vrátí letecká společnost. Pokud by nastal krajní případ již zakoupených letenek s nedobytnou refundací, snažili bychom se domluvit přebukování na pozdější termín.

Pojištění proti úpadku a nový zájezd do Ománu

Získali jsme pojištění proti úpadku na následující rok. Zde se můžete podívat na novou pojistku. Na webu už najdete náš zbrusu nový zájezd do Ománu!

Nové zájezdy

Vyrazte s Mundem ještě letos v létě!

Vážení klienti,

kvůli pandemii koronaviru jsme bohužel zrušili řadu jarních i letních zájezdů. Nyní však vláda uvolnila podmínky cestování a další uvolňování se chystá. S konáním zájezdů, které zůstaly v nabídce na léto a na podzim, již počítáme a máme na ně i dostatek přihlášených klientů. Stále je z čeho vybírat, viz seznam aktuálních zájezdů. Zrušené zájezdy jsme po dohodě s klienty většinou přesunuli na příští rok a mají už tedy vypsaný termín na rok 2021. My se však těšíme na setkání s Vámi ještě letos!

Co je nového u Munda v době koronaviru?

Milí cestovatelé!

U řady letošních zájezdů stále věříme, že je bude možné odjet za přijatelných podmínek. V posledních týdnech jsme však už byli nuceni zrušit květnové, červnové i některé červencové zájezdy.

S klienty zrušených zájezdů se většinou snažíme primárně domluvit na přesunutí termínu na příští rok (v takovém případě samozřejmě nevyžadujeme zaplacení doplatku dříve než měsíc před odjezdem, tedy s ním počítáme až za rok). Takové řešení shledáváme jako férové, protože klienti tak o nic nepřijdou a zároveň nám nepropadnou již uhrazené náklady za služby, které letos nebudou využity, ale lze je přesunout na příští rok. To se většinou daří – děkujeme za Vaši vstřícnost při jednání a za všechna slova podpory, která nám píšete.

Komplikovaná je situace u leteckých zájezdů, kde jsou již zakoupené letenky. Zde musíme s rozhodnutím čekat déle, protože záleží i na postoji leteckých společností, zda budou ochotny již zaplacené letenky přesunout na příští rok. Komunikace s nimi je bohužel pomalá a nepřehledná.

Co ještě v CK děláme? Rozhodně nezahálíme. Není v našich silách přeorientovat se ze dne na den na cestování po ČR, ale připravujeme již pro Vás novinky na příští rok, např. zájezd Izrael, Palestina a Jordánsko a také zbrusu nový zájezd do Ázerbájdžánu. Chystáme také novou grafickou podobu našich webových stránek. V roce 2022 se pak můžete těšit na zájezd do Ománu.

Jsme s Vámi už 23 let a i když je současná situace pro cestovní ruch velmi tíživá, těšíme se, až společně znovu vyrazíme na cestu!

Vaše CK Mundo

Vyhrajte zájezd do Francie!

Na Facebooku CK Mundo můžete aktuálně soutěžit o zájezd do překrásného regionu vyhaslých sopek, hlubokých kaňonů a roztomilých městeček - Auvergne ve Francii. Soutěž probíhá do 19. 3. 2020.

CK Mundo na festivalu Kolem světa

Všechny cestovatele zveme 14.-15. 3. 2020 na festival Kolem světa na pražském výstavišti PVA EXPO v Letňanech. Přijďte si poslechnout zajímavé přednášky, ochutnat exotické dobroty a užít si doprovodný program. A určitě se stavte u stánku CK Mundo pro malý dárek :-). AKTUALIZACE: Festival zrušen v důsledku nařízení vlády.

Koronavirus - vyjádření k situaci

Vážení klienti a přátelé,

koronavirus a aktuální bezpečnostní opatření pozastavily cestovní ruch. Nařízení přijatá vládou chápeme jako nezbytná, i když v pozici cestovní kanceláře to není vůbec lehká situace. Vaše trpělivost a důvěra ale velkou měrou přispívají k tomu, že bezpochyby vše zvládneme, proto Vám za ně patří velký dík!

Děláme všechno pro to, abychom se s komplikacemi poprali co nejlépe a minimalizovali případné náklady na naší i Vaší straně. Další kroky týkající se nadcházejících zájezdů řešíme jednotlivě dle aktuálních rizik a omezení, a také s ohledem na již zaplacené služby a dlouho rezervované termíny u dodavatelů. V těchto dnech dojednáváme možnost přesunu dubnových zájezdů na podzimní termíny. Do léta stále zbývá několik měsíců, věříme, že se situace uklidní a letní zájezdy již proběhnou bez omezení.

Prozatím Vás prosíme, abyste nás podpořili a své rezervace z preventivních důvodů nerušili a vyčkali spolu s námi, jak se vše bude vyvíjet. Klienty přihlášené na zájezdy s blížícím se datem odjezdu budeme postupně kontaktovat a podle aktuálních okolností řešit další možnosti (např. zmrazení výše stornopoplatků, změna termínu či zájezdu apod.).

Teď musíme být všichni zodpovědní a vydržet – opatrujte se a neklesejte na mysli!

Vaše CK Mundo

Výherci poukazu na slevu ve výši 2 000 Kč

Výherci našeho vánočního slosování se stávají Michal Krošlák, Vladimíra Kastnerová a Dagmar Buchtová, kteří získávají poukaz ve výši 2 000 Kč na doplatek vybraného zájezdu. Gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast.

CK Mundo naděluje

Protože se blíží Vánoce, připravili jsme pro Vás speciální akci. Každý, kdo si u nás objedná zájezd a uhradí zálohu do 31.12.2019, bude zařazen do slosování o tři poukazy ve výši 2 000 Kč, které bude možné uplatnit na doplatek zájezdu. Podmínkou je uvedení kódu v rezervaci: „darek2019“.

Výhra se vztahuje na celou rezervaci (tzn. 1 poukaz na rezervaci bez ohledu na počet cestujících). Slosování proběhne 15.1.2020 a výherci budou kontaktováni e-mailem.