Novinky

Prodloužení akce "Mazaná záloha"

Platnost mazané zálohy ve výši 500 Kč při přihlášení na zájezdy je prodloužená až do konce dubna. Trvale platí naše garance pro případ nemožnosti konání kteréhokoliv zájezdu. Všechny informace najdete zde. Cestování do zahraničí je povoleno, je to výjimka ze zákazu přejíždění mezi okresy.

Nábor nových průvodců

Láká Vás cestovat s CK Mundo v roli průvodce? Přijímáme přihlášky na náš nábor nových průvodců. Nábor na letošní sezónu již proběhl, vypsali jsme nové termíny na 27. listopadu 202112. února 2022 v Praze.

Pojištění proti úpadku a nový zájezd do Ománu

Získali jsme pojištění proti úpadku na následující rok. Zde se můžete podívat na novou pojistku. Na webu už najdete náš zbrusu nový zájezd do Ománu!

Další termín na Kostariku

Kostarika je otevřená pro všechny cestovatele bez nutnosti testu na Covid či karantény, 1. termín našeho zájezdu na Kostariku se vyprodal, proto přidáváme 2. termín s odletem 12. března.

Nové zájezdy

Mazaná záloha

Opatření proti koronaviru v roce 2020 většině z Vás zhatila dovolenou. Značná část klientů však přesunula svoji objednávku o rok, nyní máme zájezdy na 2021 z více než 60 % obsazeny. Kvůli přetrvávající nejistotě jsme pro Vás připravili možnost, jak si zajistit dovolenou beze strachu:

Autobusové zájezdy

  • Pro přihlášení stačí do konce dubna 2021 uhradit zálohu 500 Kč / os. Doplatek do výše poloviny ceny se hradí 2 měsíce před odjezdem, a to pouze v případě, že bude konání zájezdu reálné.
  • Při nemožnosti konání zájezdu (uzavřené hranice, povinná karanténa v cílové destinaci) garantujeme vrácení peněz (žádné poukazy/vouchery), nevyberete-li si jiný zájezd či termín.

Letecké zájezdy

  • Pro přihlášení stačí do konce dubna 2021 uhradit zálohu 500 Kč / os. Doplatek do výše poloviny ceny se hradí 4 měsíce před odletem, a to pouze v případě, že bude konání zájezdu reálné.
  • Při nemožnosti konání zájezdu (uzavřené hranice, povinná karanténa v cílové destinaci) před zakoupením letenek Vám vrátíme všechny uhrazené platby, nevyberete-li si jiný zájezd či termín.
  • Při nemožnosti konání zájezdu s již zakoupenými letenkami Vám také vrátíme zaplacené úhrady, z toho částku zaplacenou za letenky ve chvíli, kdy nám ji vrátí letecká společnost. Pokud by nastal krajní případ již zakoupených letenek s nedobytnou refundací, snažili bychom se domluvit přebukování na pozdější termín.

Vyrazte s Mundem ještě letos v létě!

Vážení klienti,

kvůli pandemii koronaviru jsme bohužel zrušili řadu jarních i letních zájezdů. Nyní však vláda uvolnila podmínky cestování a další uvolňování se chystá. S konáním zájezdů, které zůstaly v nabídce na léto a na podzim, již počítáme a máme na ně i dostatek přihlášených klientů. Stále je z čeho vybírat, viz seznam aktuálních zájezdů. Zrušené zájezdy jsme po dohodě s klienty většinou přesunuli na příští rok a mají už tedy vypsaný termín na rok 2021. My se však těšíme na setkání s Vámi ještě letos!

Co je nového u Munda v době koronaviru?

Milí cestovatelé!

U řady letošních zájezdů stále věříme, že je bude možné odjet za přijatelných podmínek. V posledních týdnech jsme však už byli nuceni zrušit květnové, červnové i některé červencové zájezdy.

S klienty zrušených zájezdů se většinou snažíme primárně domluvit na přesunutí termínu na příští rok (v takovém případě samozřejmě nevyžadujeme zaplacení doplatku dříve než měsíc před odjezdem, tedy s ním počítáme až za rok). Takové řešení shledáváme jako férové, protože klienti tak o nic nepřijdou a zároveň nám nepropadnou již uhrazené náklady za služby, které letos nebudou využity, ale lze je přesunout na příští rok. To se většinou daří – děkujeme za Vaši vstřícnost při jednání a za všechna slova podpory, která nám píšete.

Komplikovaná je situace u leteckých zájezdů, kde jsou již zakoupené letenky. Zde musíme s rozhodnutím čekat déle, protože záleží i na postoji leteckých společností, zda budou ochotny již zaplacené letenky přesunout na příští rok. Komunikace s nimi je bohužel pomalá a nepřehledná.

Co ještě v CK děláme? Rozhodně nezahálíme. Není v našich silách přeorientovat se ze dne na den na cestování po ČR, ale připravujeme již pro Vás novinky na příští rok, např. zájezd Izrael, Palestina a Jordánsko a také zbrusu nový zájezd do Ázerbájdžánu. Chystáme také novou grafickou podobu našich webových stránek. V roce 2022 se pak můžete těšit na zájezd do Ománu.

Jsme s Vámi už 23 let a i když je současná situace pro cestovní ruch velmi tíživá, těšíme se, až společně znovu vyrazíme na cestu!

Vaše CK Mundo

Vyhrajte zájezd do Francie!

Na Facebooku CK Mundo můžete aktuálně soutěžit o zájezd do překrásného regionu vyhaslých sopek, hlubokých kaňonů a roztomilých městeček - Auvergne ve Francii. Soutěž probíhá do 19. 3. 2020.

CK Mundo na festivalu Kolem světa

Všechny cestovatele zveme 14.-15. 3. 2020 na festival Kolem světa na pražském výstavišti PVA EXPO v Letňanech. Přijďte si poslechnout zajímavé přednášky, ochutnat exotické dobroty a užít si doprovodný program. A určitě se stavte u stánku CK Mundo pro malý dárek :-). AKTUALIZACE: Festival zrušen v důsledku nařízení vlády.

Koronavirus - vyjádření k situaci

Vážení klienti a přátelé,

koronavirus a aktuální bezpečnostní opatření pozastavily cestovní ruch. Nařízení přijatá vládou chápeme jako nezbytná, i když v pozici cestovní kanceláře to není vůbec lehká situace. Vaše trpělivost a důvěra ale velkou měrou přispívají k tomu, že bezpochyby vše zvládneme, proto Vám za ně patří velký dík!

Děláme všechno pro to, abychom se s komplikacemi poprali co nejlépe a minimalizovali případné náklady na naší i Vaší straně. Další kroky týkající se nadcházejících zájezdů řešíme jednotlivě dle aktuálních rizik a omezení, a také s ohledem na již zaplacené služby a dlouho rezervované termíny u dodavatelů. V těchto dnech dojednáváme možnost přesunu dubnových zájezdů na podzimní termíny. Do léta stále zbývá několik měsíců, věříme, že se situace uklidní a letní zájezdy již proběhnou bez omezení.

Prozatím Vás prosíme, abyste nás podpořili a své rezervace z preventivních důvodů nerušili a vyčkali spolu s námi, jak se vše bude vyvíjet. Klienty přihlášené na zájezdy s blížícím se datem odjezdu budeme postupně kontaktovat a podle aktuálních okolností řešit další možnosti (např. zmrazení výše stornopoplatků, změna termínu či zájezdu apod.).

Teď musíme být všichni zodpovědní a vydržet – opatrujte se a neklesejte na mysli!

Vaše CK Mundo

Výherci poukazu na slevu ve výši 2 000 Kč

Výherci našeho vánočního slosování se stávají Michal Krošlák, Vladimíra Kastnerová a Dagmar Buchtová, kteří získávají poukaz ve výši 2 000 Kč na doplatek vybraného zájezdu. Gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast.

CK Mundo naděluje

Protože se blíží Vánoce, připravili jsme pro Vás speciální akci. Každý, kdo si u nás objedná zájezd a uhradí zálohu do 31.12.2019, bude zařazen do slosování o tři poukazy ve výši 2 000 Kč, které bude možné uplatnit na doplatek zájezdu. Podmínkou je uvedení kódu v rezervaci: „darek2019“.

Výhra se vztahuje na celou rezervaci (tzn. 1 poukaz na rezervaci bez ohledu na počet cestujících). Slosování proběhne 15.1.2020 a výherci budou kontaktováni e-mailem.

Nové zájezdy jsou tu!

Nabídka zájezdů na rok 2020 (a částečně i 2021) už je na webu! Můžete si stáhnout aktuální Katalog 2020.

Upozorňujeme hlavně na novinky: zájezd na Azorské ostrovy, nové ferratové dobrodružství ve Švýcarsku, výpravu do Běloruska a na Ukrajinu a znovuobnovený zájezd do Francie na sopky a kaňony.

Chcete-li zájezd (nebo poukaz na libovolný zájezd) darovat, nabízíme možnost zakoupit dárkový poukaz.

Chcete dělat průvodce?

Máte zájem o práci průvodce? Přečtěte si více o náboru nových průvodců, který pořádáme v Praze ve dvou termínech: můžete se zúčastnit 30. listopadu 2019 nebo 15. února 2020.

Nabídka zájezdů pro rok 2020

Kompletní nabídka zájezdů pro rok 2020 bude na našem webu zveřejněna 29. listopadu 2019. Na některé zájezdy však budeme nové termíny zveřejňovat průběžně už dříve.

Zájezdy pro rok 2019

Nabídka zájezdů na rok 2019 už je na webu! Můžete si stáhnout aktuální Katalog 2019. Chcete-li zájezd (nebo poukaz na libovolný zájezd) darovat, nově nabízíme možnost zakoupit dárkový poukaz.

Studentská sleva ještě výhodnější

Od ledna letošního roku jsme navýšili studentskou slevu na 8 % z ceny zájezdu (maximálně 800 Kč), takže držitelé ISIC, IYTC, učitelské ITIC a karty Alive s námi mohou cestovat s ještě větší slevou než doposud.

Zájezdy 2018

Kompletní nabídka zájezdů pro léto (resp. celý rok) 2018 bude na našem webu zveřejněna 5. prosince 2017. Na některé zájezdy se ale můžete hlásit už teď.

Zájezdy pro rok 2017

Nabídka zájezdů na rok 2017 už je na webu! Můžete si stáhnout aktuální katalog. Chcete-li zájezd (nebo poukaz na libovolný zájezd) darovat, nově nabízíme možnost zakoupit dárkový poukaz.