Novinky

Nábor nových průvodců

Láká Vás práce průvodce zájezdů? Přijímáme přihlášky na náš nábor nových průvodců, který proběhne 7. prosince 2024 a poté znovu 8. února 2025 v Praze.

Katalog 2024

Zde si můžete stáhnout katalog všech zájezdů na rok 2024. Jedná se o stručný přehled všech zájezdů a termínů, podrobnější informace najdete na webu.

Termíny zájezdů pro rok 2024

Všechny zájezdy už mají vypsaný termín na rok 2024, můžete vybírat. :-)

Oslavte s námi 25 let CK Mundo!

Srdečně vás zveme na náš cestovatelský minifestival s cestovatelskými promítáními (Madagaskar, Kostarika, Island, Madeira) a koncertem Xindl X, který proběhne 14. října 2023 v pražském MeetFactory. Více informací a vstupenky v předprodeji za výhodnou cenu najdete zde.

Katalog

Zde si můžete stáhnout katalog všech zájezdů na rok 2023 Jedná se o stručný přehled všech zájezdů a termínů, podrobnější informace najdete na webu.

Rušení restrikcí cestování

Všechny evropské země už zrušily restrikce spojené s Covidem-19. Také řada mimoevropských zemí přistoupila k uvolnění nebo úplnému zrušení pravidel. Třikrát hurá a věřme, že to vydrží.

Nové zájezdy na rok 2023

Máme pro vás dvě novinky: zájezd Turecká Kappadokie a Istanbul a turisticko-poznávací výpravu na Mallorcu. Nové termíny dalších zájezdů na rok 2023 zveřejňujeme průběžně, většina bude na webu do konce října, komplet všechny pak nejpozději do 28. listopadu.

Zájezdy na východ

EDIT: V dubnu byl zrušen i zájezd na Zakarpatskou Ukrajinu. Zrušili jsme plánované zájezdy Rusko (Moskva a Petrohrad) a Bělorusko, Kyjev a Černobyl. Naopak zájezd Zakarpatská Ukrajina v tuto chvíli ponecháme v nabídce v naději, že v příštích týdnech bude na Ukrajině obnoven mír, což si moc přejeme. Cestování na Ukrajinu by pak bylo i jednou z forem podpory místních. Samozřejmě pojede se jen v případě, že to bude zcela bezpečné.

Jordánsko zrušilo podmínky vstupu do země

Jordánsko s platností od 1. března zcela zrušilo dosavadní podmínky vstupu do země, není potřeba ani očkování, ani PCR testy. Na zájezdu do Jordánska s odletem 4. března ještě stále zbývají volná místa!

Pojištění proti úpadku na rok 2022

Získali jsme pojištění proti úpadku na následující rok. Zde se můžete podívat na novou pojistku.

Katalog zájezdů a dvě novinky

Na webu je již nový program zájezdu do Toskánska. Pro velký zájem jsme také přidali druhý termín Azorských ostrovů a stejně tak jsme po vyprodání jarního termínu přidali druhý termín na září i v případě Madeiry. Zde si můžete stáhnout katalog všech zájezdů na rok 2022.

Zájezdy na rok 2022

Zájezdy pro rok 2022 jsou již na webu. Letošní rok byl i přes covidové komplikace vydařený. Jsme rádi, že chuť cestovat Vás nepřešla a děkujeme za zachování Vaší přízně. Protože určitá nejistota přetrvává, nadále nabízíme možnost přihlášení s nízkou zálohou 1 000 Kč a samozřejmě trvají také naše dlouhodobé garance, abyste si mohli dovolenou zajistit bez obav. Stejně jako letos budeme chtít realizovat všechny zájezdy do zemí, kam bude možné cestovat.

V nabídce najdete další dva nové letecké zájezdy: Sicílie a Liparské ostrovy a velký okruh Řeckem. Po pauze se vracíme k výpravě na Kubu. Na Korsice si nově můžete zvolit typ ubytování (stan/chatka).

Léto je za námi

Letní sezóna autobusových zájezdů skončila návratem z Toskánska, jsme rádi, že jsme již letos mohli uskutečnit drtivou většinu zájezdů po Evropě, díky Vaší přízni i v době Covidu. Léto bylo náročné, ale mnohonásobně lepší než to loňské a už se těšíme na další. Nové termíny na rok 2022 vypíšeme nejpozději do konce listopadu, některé zájezdy ale mají vypsané termíny už teď.

Otevírání zemí

Během léta se otevřely turistům další země, z „našich“ destinací např. Omán, ÁzerbájdžánRusko, na otevření hranic se dle zpráv od místních chystá také Madagaskar. Od 1. září vláda ČR zcela zrušila seznam zemí „s extrémním rizikem nákazy“, lze již tedy cestovat také např. do Tanzanie.

Nový zájezd do Jordánska

Protože do některých zemí mimo Evropu stále nelze cestovat, připravili jsme pro Vás nový zájezd do země, kam cestovat lze a je tam hodně krásných věcí k vidění. Výprava do Jordánska vyráží již 12. listopadu!

V polovině léta

Máme radost, že cestování je zpět, byť stále s omezeními. V polovině léta už máme 25 odjetých zájezdů (rušili jsme pouze destinace, kam nešlo jet bez karantény či vůbec - např. Velká Británie či Bělorusko). A další dobrodružství čekají - zde najdete přehled všech zájezdů - na některých na konci srpna a v září ještě zůstávají volná místa. Podmínky cestování do dané destinace najdete vždy po rozkliknutí konkrétního zájezdu. Na listopad připravujeme ještě zcela novou expedici do Jordánska, na webu bude již brzy.

Snížená záloha a garance CK Mundo

Akce Mazaná záloha na konci dubna skončila, dočasně však zachováváme při přihlášení na vzdálenější zájezdy zálohu ve výši pouze 1 000 Kč. Trvale platí naše garance pro případ nemožnosti konání kteréhokoliv zájezdu. Všechny informace najdete zde.

Zlepšování podmínek cestování

Nadále přibývají „zelené“ země, z nichž se lze vracet do ČR bez omezení (Sev. Makedonie, Bulharsko, Finsko, Itálie, Polsko, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Madeira a další). Zelenou zemí se na evropském semaforu stala i Česká republika, což nás pro tuto chvíli zbavuje také restrikcí pro cesty do Bulharska, Chorvatska, Španělska aj. Např. na zájezdy Bulharsko pro milovníky BalkánuRila a Pirin tak lze cestovat úplně stejně jako před pandemií.

Kam s Mundem v červnu?

Od 19. května mohou turisté cestovat do Rakouska, bude stačit splnit jednu ze tří podmínek: předložení negativního antigenního testu, očkovacího certifikátu nebo potvrzení o prodělání Covidu. V červnu se s námi můžete vydat na ferraty do Solné komory, projít se pod legendární horou Dachstein, nebo vyrazit na ferratovou školu do Raxalpe. Také Francie uvolní v květnu restrikce spojené s cestováním, počítáme s realizací zájezdu do Provence s odjezdem 18. června.

Nové termíny na Kostariku

Kostarika je otevřená pro všechny cestovatele bez nutnosti testu na Covid či karantény, v březnu 2021 jsme tam odjeli dva vyprodané zájezdy. Nyní jsme vypsali dva nové termíny, z toho jeden v letošním roce na listopad/prosinec.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.