Nuwara Eliya

Nuwara Eliya můžete navštívit v rámci zájezdu Srí Lanka

Nuwara Eliya, v překladu město světla, leží uprostřed čajových plantáží a zachovává si svou jedinečnou atmosféru koloniálního horského střediska. Bývá také nazývána jako „čajové hlavní město“ vysočiny. Vzhledem k nadmořské výšce (1 889 m) je zde počasí, především v noci, chladnější. Stále zde najdeme připomínku dávných časů, kdy si sem jezdili odpočinout pěstitelé čaje. Vzpomínka na jejich dobu je díky živým plotům, růžovým zahradám a domkům s červenou střechou stále živá. Kromě toho zde také naleznete dostihovou dráhu, golfové hřiště nebo domy, postavené ve stylu anglického venkovského sídla.

Díky četným zahrádkám, patří dnes Nuwara Eliya mezi hlavní zahrádkářská centra na Srí Lance. Brity byla objevena roku 1819 a o deset let později byla vybrána jako ideální místo pro sanatorium. Později získala věhlas díky pěstování zeleniny a ovoce, které sloužily pro potřeby kolonistů. Když hojně rozšířené kávovníkové plantáže na ostrově zničila choroba, nastala éra čajových lístků, jejichž popularita přetrvala dosud. Z města je také výhled na horu Pidurutalagala (2 524 m, nejvyšší hora na Srí Lance). Nuwara Eliya ožívá každým rokem v dubnu, kdy se slaví srílanský Nový rok. Mnozí také využívají toto místo jako ideální základnu pro výlety do národního parku Hortonské pláně.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.