Poznávací zájezdy do Španělska

Dovolenou ve Španělsku můžete strávit na spoustu způsobů, protože tato země na Pyrenejském poloostrově nabízí nepřeberné množství zajímavostí, od krásných a často opuštěných pohoří zvaných sierras, přes více než 40 památek UNESCO až po stovky kilometrů pláží Středozemního moře a Atlantického oceánu. K tomu jako bonus do značné míry odlišné Baleárské a Kanárské ostrovy. Na našich zájezdech můžete vystoupit jak na nejvyšší horu Španělska, vrchol Teide na ostrově Tenerife (3 718 m), tak na nejvyšší horu pevninského Španělska Mulhacén (3 482 m), na třítisícovky se dostanete i v Pyrenejích.

V Andalusii poznáte nejen gotické katedrály, ale také muslimské paláce a četné další upomínky na někdejší vládu Maurů. Španělsko má vyspělou kulturu v čele s tancem flamenco, malíři jako Picasso, Dalí, El Greco či Goya, nebo filmy Pedra Almodovara, i skvělou kuchyni, která dala světu paellu, gazpacho, šunku jamón serrano, sangríi nebo posílené víno sherry. Naše poznávací zájezdy do Španělska nabízí aktivní dovolenou – většinou kombinující kulturu a památky s přírodou a horskou turistikou.

Kanárské ostrovy

Letecky
Hotel
Snídaně
Ostrov Tenerife zdaleka není jen plážovou destinací. Milovníkům turistiky nabízí pestrou směsici přírodních krás, která zahrnuje nejvyšší horu Španělska – majestátní sopku Pico del Teide, barevná skalní města s roztodivnými útvary, lávová pole, sopečnou poušť plnou kaktusů, lesy s porosty borovice kanárské, ale také mlžné vavřínové ...
22. – 29. 10. 2021 (8 dní)
26 680 Kč
Detail zájezdu

Odjeté zájezdy

Andalusie letecky

Letecky
Bungalov
Andalusie vyniká nádhernými maurskými památkami a horami. Španělsko je jednou z nejhornatějších zemí Evropy a její "sierry" stojí za prozkoumání.
17. – 26. 9. 2021 (10 dní)
23 680 Kč
Detail zájezdu

Pyreneje

Autobusem
Typ ubytování si můžete vybrat
Pyreneje, majestátní hradba hor na hranicích Francie a Španělska, jsou pro milovníka přírody pastvou pro oči. Všechny tři národní parky, do kterých zavítáme, jsou něčím výjimečné. Nejprve vás ohromí obrovský ledovcový kotel se 400metrovým vodopádem a mohutný kaňon národního parku Ordesa.
12. – 22. 8. 2021 (11 dní)
10 980 Kč
Detail zájezdu