Tenerife

Proč vyrazit na Tenerife - Rozmanitost od severu k jihu

Proč vyrazit na Tenerife

Tenerife je největším ostrovem Kanárských ostrovů, které se nacházejí v Atlantickém oceánu nedaleko pobřeží severní Afriky. Tenerife je oblíbenou turistickou destinací, protože má velmi příznivé podnebí. Tepla, moře a vodních sportů si zde můžete užívat v kteroukoli roční dobu. To své si zde najde skutečně každý – slunění na pláži či u hotelového bazénu, koupání v moři, širokou nabídku vodních sportů, výlet na sopku Teide, procházky malebnými starobylými městy, výlety na lodi za delfíny a velrybami, výšlapy po horách nebo vyjížďky na kolech – na Tenerife se prostě nudit nebudete!

Leťte na Tenerife v dobré partě

Rozmanitost od severu k jihu

Přestože je ostrov Tenerife celkem malý a dá se za jeden den lehce objet autem, je velmi rozmanitý. Jih ostrova je skvělý pro válení se na pláži v jednom z turistických letovisek, z nichž nejoblíbenější jsou Costa Adeje, Las AmericasLos Cristianos, a pro dělání různých vodních sportů, jako je především kitesurfing, windsurfing, bodyboarding a potápění. Počasí je na jihu ostrova velmi stabilní a to, že si vodních radovánek užijete, je téměř zaručeno v kteroukoli roční dobu, protože na jihu ostrova je polopoušť a téměř tam neprší.

Na severu ostrova prší častěji, a proto je pokrytý bujarou zelení a přímo vybízí k náročnějším vycházkám do přírody. Za návštěvu stojí také krásná starobylá města Icod de Los Vinos, Guarachico, Puerto de la CruzSan Cristóbal de la Laguna, kde najdete zachovalá centra měst vystavených v koloniálním stylu. Jejich náměstí příjemně stíní košaté stromy, pod nimiž po večerech odpočívají místní obyvatelé a vám připadá, jako by se zde zastavil čas.

Tenerife je hornatý ostrov a v jeho středu se tyčí El Teide, která měří 3 715 m. El Teide je třetí nejvyšší sopkou světa a naposledy ukázala svou sílu v roce 1909. Výšlap na El Teide je skvělý zážitek, který si mnoho turistů nenechá ujít. Pro ty, kteří se na takovou túru necítí, byla vybudována pohodlná lanovka, která má cílovou stanici kousek pod vrcholem. Pohled z vrchu je nezapomenutelným zážitkem!

Autorkou textu je Kamila Tkadlecová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte na Tenerife v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.