Chamonix-Mont-Blanc

Chamonix-Mont-Blanc můžete navštívit v rámci zájezdu Francouzské Alpy – turistika nebo ferraty nebo zájezdu Tour du Mont Blanc

Chamonix je nejznámější a nevýznamnější horské město a letovisko v celé oblasti kolem Mont Blancu. Leží pod severním úbočím Mont Blancu, v údolí řeky Arve na území Francie. Přestože první zmínky o obci pocházejí již z konce 11. století, až do druhé poloviny 18. století byla jen malou horskou osadou s omezenými možnostmi hospodářství. To se však rázem změnilo poté, co zde v roce 1741 Angličané objevili ledovec Glacier des Bois (dnes známý jako Mer-de-Glace). Následně začalo Chamonix nabývat na významu jako výchozí bod pro první expedice k vrcholu Mont Blancu a také jako základna rodící se horské turistiky. V roce 1924 se zde konaly první zimní olympijské hry. V okolí se dnes provozuje velké množství letních i zimních sportů (horolezectví, alpské lyžování, backcountry...). Proslulou atrakcí je visutá kabinová lanovka vedoucí na vrchol Aiguilles du Midi (3 842 m). Byla vybudována v roce 1955 a dodnes si drží světové prvenství v překonání největšího převýšení.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.