Antsirabe a okolí

Antsirabe a okolí můžete navštívit v rámci zájezdu Madagaskar

Antsirabe (malg. „tam, kde je hodně soli“) leží v náhorní pahorkatině (1 500 m n. m.) na jih od hlavního města. V okolí se těží drahé kameny a polodrahokamy. Nacházejí se tu i termální prameny.

Roku 1868 přišli do oblasti norští misionáři a o čtyři roky později založil T. G. Rosaas město, které mělo díky svému chladnějšímu klimatu sloužit mužům církve jako útočiště a místo odpočinku. Od roku 1886 tu existovala také nemocnice a vesnička pro malomocné. Počátkem 20. století za francouzské koloniální nadvlády se guvernér Albert Picquié rozhodl využít zdejších termálních pramenů a založil v Antsirabe lázně. Brzy si získaly značnou popularitu a byly známy jako „Vichy Indického oceánu“ či „malgašské Vichy“, což zní zvláště pěkně v malgaštině, neboť Vichy gasy se čte zhruba jako [viši gaši].

Koloniální dobu připomínají honosné vily, termální lázně, Hôtel des Thermes či stylová budova nádraží. Ve městě jsou četné soukromé manufaktury na zpracování polodrahokamů, a také pivovar, kde se vaří známé „tříkoňové pivo“ (Three Horses Beer). Na ulicích je možno se svézt v pousse-pousse, barevném dvoukolovém vozítku taženém běžcem.

Nedaleko od Antsirabe jsou dvě vulkanická jezírka – Andraikiba a mnohem malebnější Tritriva, jež je opředeno mnoha legendami. V červenci a srpnu lze v okolních vesnicích zažít obřad famadihana, obracení mrtvých. Musíte ale získat pozvání od rodiny.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.