Ostrov Changuu (Prison Island)

Ostrov Changuu (Prison Island) můžete navštívit v rámci zájezdu Tanzanie (safari a Zanzibar)

Ostrov ležící cca 5 km od Zanzibar Town je snadno dostupný loďkou. Je to asi kilometr dlouhý pás země s krásnou písečnou pláží a velkou kolonií želv, které zde nežijí volně v přírodě, ale jsou chovány. V rámci půldenního výletu je možné se tady koupat, šnorchlovat u přilehlých korálových útesů, najíst se v restauraci umístěné v bývalém „vězení“, ale také projít se lesem, ve kterém žijí malé antilopy suni a několik druhů ptáků (např. snovači). Stojí tu také bývalý dům britského guvernéra z 19. století.

Hlavní atrakcí ostrova je ale kolonie želv obrovských, která tu vznikla v roce 1919, když dostal britský panovník darem čtyři želvy z ostrova Aldabra na Seychelách. Po sloních želvách jsou to druhé největší želvy na světě, váží cca 200 kg. Patří také k nejstarším živočichům vůbec, dožívají se i více než 200 let.

Ostrov Changuu byl pojmenován podle svahilského názvu ryby, která je v okolním moři běžná. Anglický název Prison Island odkazuje na věznici, která tu však nikdy nebyla. Byli tu pouze dočasně zadržováni „neposlušní“ otroci. Potom sice Britové postavili budovu, která měla sloužit jako věznice, nakonec ale byla využita jako karanténní stanice při epidemii žluté horečky.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.