Spice tour (Zanzibar)

Spice tour (Zanzibar) můžete navštívit v rámci zájezdu Tanzanie (safari a Zanzibar)

Zanzibar je známý jako ostrov koření a zejména rozlehlé plantáže hřebíčku v minulosti společně s obchodem s otroky vydatně přispívali k bohatství zanzibarských sultánů. Dnes už koření není páteří zdejší ekonomiky, stále tu však najdete spoustu farem, na nichž se koření pěstuje a prodává na tržištích ve městech či ve stánku u silnice.

Kromě toho farmy nabízejí turistům prohlídky s průvodcem, při nichž poznáte desítky druhů koření či exotického ovoce, které můžete vidět, osahat si a často také ochutnat. Oblíbenou kratochvílí průvodců je i rychlovýroba „zboží“ z listů kokosové palmy nebo jiných částí rostlin, takže se může stát, že dostanete slušivou čepici, kabelku nebo brýle. Ačkoliv se prohlídky na jednotlivých farmách a u konkrétních průvodců liší, je pravděpodobné, že uvidíte např. pepř, vanilku, skořici, muškátový oříšek, kardamom, zázvor, kávovník, kakaovník, citronovou trávu, hennu, avokádo, papáju, čerimoju, jackfruit, chlebovník, durian, maniok a další druhy.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.