Nungwi

Nungwi můžete navštívit v rámci zájezdu Tanzanie (safari a Zanzibar)

Nenápadná rybářská vesnice Nungwi, ležící na samotném severním cípu Zanzibaru, se během poměrně krátké doby změnila v nejpopulárnější plážové letovisko ostrova. Přesto zatím nepřekypuje komercí, moderní cestovní ruch se tu kombinuje s životem místních obyvatel, které turisté příliš nevyvádějí z míry. Atmosféra je tu přátelská a na nádherné písečné pláži mohou zahraniční turisté pozorovat místní stavitele plachetnicrybáře spravující svoje sítě.

Vedle vesnice dnes stojí hotely, jedná se většinou o bungalovy s klasickými doškovými střechami. Dlouhá písečná pláž je typickým tropickým rájem, který ocení milovníci pobytových zájezdů. Místní ale nabízejí také celou řadu aktivit, od šnorchlování (především výlety ke korálovému ostrůvku Mnemba), potápění, surfování, zapůjčení vodního kajaku až po vodní lyžování. Hotely nabízejí i krátkou plavbu při západu slunce.

V nejsevernějším bodě ostrova stojí maják, který byl postaven už v roce 1886, ale je stále funkční a turistům nepřístupný. Kousek od něj se nachází akvárium Mnarani, kde můžete po zaplacení vstupného vidět desítky ohrožených želv, konkrétně karet pravých a obrovských. Poblíž místa, kde dělají svoji práci stavitelé lodí, stojí shluk budov, z nichž se po návratu rybářů z moře stává rybí trh.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.