Londýn – Hyde Park

Londýn – Hyde Park můžete navštívit v rámci zájezdu Skotsko a ostrov Skye

Hyde Park je patrně nejznámějším londýnským parkem a místem, kam za odpočinkem míří řada místních i turistů. Plocha Hyde Parku činí 1,4 km². Původně byl místem, kde se oddával lovu Jindřich VIII. Záhy se stal oblíbeným širším vrstvám, i když později se v parku konaly popravy a nejrůznější souboje. Nezřídka zde docházelo také k loupežným přepadením.

Projít Hyde Park vyžaduje velké množství času a na několika místech můžete narazit na zajímavé pamětihodnosti. Jednou z nich je Marble Arch nacházející se v severovýchodním rohu parku. Na tomto místě stála až do roku 1783 šibenice, která byla hlavním londýnským popravištěm. Tato část parku navazuje na Oxford Street, která je hlavní dopravní tepnou londýnského obvodu. Najdete zde také tzv. Speakers´ Corner, kde se můžete vyjádřit a řečnit na vámi zvolené téma. Park je rozdělen na dvě poloviny jezerem Serpentine Lake. Za nejkrásnější část bývá označována oblast Long Water, na jejímž konci se nacházejí čtyři fontány. Hned za nimi naleznete sídlo v italském stylu, které navrhl známý architekt Christopher Wren. Na jih od jezera se nachází Památník Diany, princezny z Walesu, který je věnován její památce jakožto jedné z neoblíbenějších žen britské historie.

Západní část parku tvoří Kensington Gardens (1,1 km²). Ty jsou sice samostatným celkem, ale často jsou považovány za část Hyde Parku. V této oblasti se nachází Albert Memorial, který byl postaven v roce 1876 a je pomníkem manžela královny Viktorie. Podívat se můžete také do Serpentine Gallery, kde se pořádají umělecké výstavy. Dnes je oblast Hyde Parku oblíbeným místem, kam se během slunných dnů uchyluje mnoho obyvatel Londýna. Můžete zde běhat, procházet se nebo se slunit u jezera. V posledních letech je také stále populárnější půjčení kol nebo projížďka parkem na koni. Vzhledem k tomu, že stáje se nachází přímo v Hyde Parku, není nic jednoduššího, než si svezení domluvit.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.