Londýn – Soho

Londýn – Soho můžete navštívit v rámci zájezdu Skotsko a ostrov Skye

Soho je londýnská čtvrť v obvodu Westminster. Je to malá multikulturní oblast, která je domovem zábavy, obchodu, stejně jako je obytnou oblastí pro chudé i bohaté. V místě dnešní čtvrti Soho byly původně pastviny a poté královský park. Označení Soho bylo poprvé použito v 17. století a bylo zřejmě označením pro hostinec, který navštěvovali lovci. „Soho“ bylo totiž používáno jako lovecký pozdrav. Čtvrť Soho si žije svým vlastním životem a říká se o ní, že zde najdete to nejlepší i nejhorší z celého Londýna. Oblast má přistěhovaleckou historii (navzdory původním plánům vytvořit z místa atraktivní oblast pro majetné se zde usazovali např. chudí hugenoti z Francie) a snad i díky tomu se jí podařilo udržet si zvláštní a neopakovatelnou atmosféru. Zažít zde můžete módní přehlídky, navštívit kino nebo ještě lépe – jednu z mnoha kaváren nebo restaurací. V 90. letech se Soho stalo jedním z evropských center homosexuálů, jejichž kavárny se nacházejí hlavně kolem Old Compton Street.

Oblast Soho je i dnes velmi populární, láká především spisovatele a bohémy, kteří si přicházejí užít nočního života. Čtvrť je také divadelním centrem Londýna a střediskem nezávislého filmového průmyslu. Je však třeba uvést, že stejně tak má Soho pověst střediska erotického průmyslu Velké Británie (i když velké policejní razie v minulosti měly za následek omezení této činnosti). V Soho stojí také památník Johna Snowa, který věnoval lékařskou studii infekcím a zastavil šíření cholery. Zajímavou částí Soho je Chinatown, ohnisko čínské komunity. Tady se najednou ocitnete ve světě levných restaurací, kaváren a dekorací typických pro Asii. V průběhu roku se zde konají nejrůznější festivaly, z nichž nejzajímavější je oslava čínského Nového roku.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.