Ubytování na Kypru

Hotely - Hostely - Kempy - Agroturistika

Hotely

Jelikož je Kypr velmi známou destinací pro klientelu ze západní Evropy a v poslední době čím dál oblíbenější i pro Rusy, jsou ceny hotelových pokojů pro Čechy poměrně vysoké. Pokud se chcete na Kypru ubytovat v hotelu, určitě doporučuji využít služeb některé z cestovních kanceláří. Při individuálním vyhledávání hotelu budou ceny nepoměrně vyšší.

Na Kypru najdete obrovské hotelové komplexy s bazény, tenisovými kurty, saunami, sportovním vyžitím atd. Kypr se prostě orientuje na movitou klientelu a to se také odráží na úrovni a kvalitách hotelových služeb. Podle nové legislativy jsou hotely charakterizovány kategoriemi „luxusní“, „A“, „B“ a „C“. Starý hvězdičkový systém byl zrušen.

Hostely

S hostely to na Kypru nebude jednoduché. V každém velkém městě by měl existovat alespoň jeden. Zkuste vyhledávání přes nejznámější hostelové servery, výhodou pro vás bude, že nerozlišují jižní část ostrova od severní a můžete si tudíž vybrat město, které vám vyhovuje.

Spousta hostelů dává přednost členům International Youths Hostels Association. Nečleny přijímají také, ale hned při příjezdu budou muset vyplnit speciální návštěvnickou kartu. Takové hostely se nachází například v Lefkosii, Pafosu, Lemesosu, Larnace či v Troodosu.

Kempy

Pro kempování musíte využívat jen místa k tomu vyhrazená, pokud si postavíte stan jinde, bude to kvalifikováno jako přestupek.

Agroturistika

Toto turistické odvětví se na Kypru začíná ve velké míře rozvíjet, protože turisté mají zájem strávit svou dovolenou v tradičních vesnických domcích obklopení čistou přírodou. Na Kypru je pro tyto účely využívána celkem více než stovka domů ve 47 vesnicích. Více podrobností najdete na stránkách Agrotourism in Cyprus.

Autorkou textu je Michaela Smékalová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.