Počasí v Moskvě - kdy se tam vydat?

Máte-li možnost si cestu do Moskvy naplánovat kdykoliv, doporučit lze měsíce květen a červen anebo září a říjen. Podzimní a jarní měsíce (listopad, začátek prosince, březen a duben) bývají nevlídné a blátivé. Na ulicích se tvoří velké louže a vyhýbat se jim při přecházení silnice občas zabere až několik minut. Nejvhodnější obuví jsou gumáky. Taky je zde některé dámy nosí nebo volí elegantnější druh obuvi – gumáky křížené s kozačkami. Velice praktická záležitost.

Leťte do Moskvy v dobré partě

Zimní měsíce bývají opravdu chladné, ne nadarmo se říká zima jako v Rusku. Teploty mohou dosáhnout -25 °C, ale většinou bývá tepleji (kolem -10 °C). Pokud vysvitne slunce, což se bohužel moc často nestává, bývá Moskva přímo pohádkové město zavalené závějemi prachového sněhu. Pro milovníky zimy by návštěva v zimním období měla jistě něco do sebe.

Naopak v létě (červenec a srpen) se v Moskvě pěkně zahřejete, ale nevýhodou jsou zaprášené ulice a větší počet turistů. V srpnu se opravuje vodovodní potrubí, takže by vás mohla zastihnout i dočasná odstávka vody. Bližší informace o podnebí a aktuálním počasí najdete na serveru Meteo.ru.

Aktuální počasí v Moskvě a předpověď počasí na tři dny

Moscow, Rusko

Mírné sněžení
Nyní
-12 °C
Mírné sněžení
1 m/s ←
Oblačno
Dnes
-12 °C | -22 °C
Oblačno
Oblačno
Zítra
-15 °C | -23 °C
Oblačno
Zataženo
Čtvrtek
-15 °C | -23 °C
Zataženo
Zataženo
Pátek
-14 °C | -24 °C
Zataženo

Autorkou textu je Pavla Tomášková, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.