Počasí v Moskvě - kdy se tam vydat?

Máte-li možnost si cestu do Moskvy naplánovat kdykoliv, doporučit lze měsíce květen a červen anebo září a říjen. Podzimní a jarní měsíce (listopad, začátek prosince, březen a duben) bývají nevlídné a blátivé. Na ulicích se tvoří velké louže a vyhýbat se jim při přecházení silnice občas zabere až několik minut. Nejvhodnější obuví jsou gumáky. Taky je zde některé dámy nosí nebo volí elegantnější druh obuvi – gumáky křížené s kozačkami. Velice praktická záležitost.

Leťte do Moskvy v dobré partě

Zimní měsíce bývají opravdu chladné, ne nadarmo se říká zima jako v Rusku. Teploty mohou dosáhnout -25 °C, ale většinou bývá tepleji (kolem -10 °C). Pokud vysvitne slunce, což se bohužel moc často nestává, bývá Moskva přímo pohádkové město zavalené závějemi prachového sněhu. Pro milovníky zimy by návštěva v zimním období měla jistě něco do sebe.

Naopak v létě (červenec a srpen) se v Moskvě pěkně zahřejete, ale nevýhodou jsou zaprášené ulice a větší počet turistů. V srpnu se opravuje vodovodní potrubí, takže by vás mohla zastihnout i dočasná odstávka vody. Bližší informace o podnebí a aktuálním počasí najdete na serveru Meteo.ru.

Aktuální počasí v Moskvě a předpověď počasí na tři dny

Moscow, Rusko

Déšť
Nyní
10 °C
Déšť
5 m/s ↖
Slabý déšť
Dnes
10 °C | 9 °C
Slabý déšť
Jasno
Zítra
21 °C | 8 °C
Jasno
Slabý déšť
Pátek
21 °C | 11 °C
Slabý déšť
Zataženo
Sobota
15 °C | 8 °C
Zataženo

Autorkou textu je Pavla Tomášková, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.