Počasí v Moskvě - kdy se tam vydat?

Máte-li možnost si cestu do Moskvy naplánovat kdykoliv, doporučit lze měsíce květen a červen anebo září a říjen. Podzimní a jarní měsíce (listopad, začátek prosince, březen a duben) bývají nevlídné a blátivé. Na ulicích se tvoří velké louže a vyhýbat se jim při přecházení silnice občas zabere až několik minut. Nejvhodnější obuví jsou gumáky. Taky je zde některé dámy nosí nebo volí elegantnější druh obuvi – gumáky křížené s kozačkami. Velice praktická záležitost.

Zimní měsíce bývají opravdu chladné, ne nadarmo se říká zima jako v Rusku. Teploty mohou dosáhnout -25 °C, ale většinou bývá tepleji (kolem -10 °C). Pokud vysvitne slunce, což se bohužel moc často nestává, bývá Moskva přímo pohádkové město zavalené závějemi prachového sněhu. Pro milovníky zimy by návštěva v zimním období měla jistě něco do sebe.

Naopak v létě (červenec a srpen) se v Moskvě pěkně zahřejete, ale nevýhodou jsou zaprášené ulice a větší počet turistů. V srpnu se opravuje vodovodní potrubí, takže by vás mohla zastihnout i dočasná odstávka vody. Bližší informace o podnebí a aktuálním počasí najdete na serveru Meteo.ru.

Aktuální počasí v Moskvě a předpověď počasí na tři dny

Počasí je aktuálně nedostupné.

Autorkou textu je Pavla Tomášková, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.