Podnebí a počasí v Srbsku

Srbsko leží sice poněkud jižněji v porovnání s Českou republikou, žádné tropy však nečekejte. Ba naopak: taková pravá srbská zima, to jsou téměř sibiřské podmínky! Kupy sněhu, které vás mohou překvapit ještě v březnu, vánice, kalamity, neskutečná náledí a teploty hluboko v mínusech. Jaro a podzim se dá přirovnat k tomu, co známe z domoviny. Přichází v  podobnou dobu, průběh je podobný. Léto ale může být teplejší, než na co jsme zvyklí. Dlouhá sucha doprovázejí vysoké teploty nezřídka šplhající ke čtyřicítce.

Obecně platí, že sever státu je rázu kontinentálního, jih pak ovlivňuje jadranské, středomořské klima. Sever je tedy chladnější (avšak s teplými léty), s dostatečným množstvím srážek, jih je celkově teplejší, zimy o něco mírnější, léta ještě teplejší, avšak sušší.

Pokud vám jde o to, jak se obléci při cestování do Srbska, v podstatě platí, abyste si vzali to, co byste si vzali pro cestování po střední Evropě, v létě však o jeden nátělník navíc, v zimě pak o jeden svetr navíc.

Aktuální počasí v Srbsku a předpověď počasí na tři dny

Počasí je aktuálně nedostupné.

Autorkou textu je Radka Nováková, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.