Ubytování v Jeruzalémě

Nové Město - Staré Město

Vzhledem k tomu, že Jeruzalém se každoročně stává cílem miliónů turistů z celého světa, najdete zde nepřeberné množství hotelů, hostelů i ubytoven všeho druhu. Počítejte však s tím, že hotely jsou v Jeruzalémě velmi drahé a pokud si budete chtít dopřát vyšší kvalitu, budete si muset také značně připlatit. V tomto seznamu najdete zajímavé tipy na levnější ubytování, které však splňuje základní standardy.

Leťte do Izraele a Palestiny v dobré partě

Nové Město

  • Abraham Youth Hostel se nachází v samotném centru města mezi Sijónským náměstím a trhem Machane Jehuda (z náměstí Davidka odbočíte do ulice Neviim, č. 67). Hostel je nejoblíbenějším hostelem v Jeruzalémě a setkáte se tu s lidmi z celého světa i s místními Izraelci či Palestinci, kteří sem chodí po večerech popíjet. Hostel nabízí jak ubytování v pokojích pro 4 až 10 lidí, tak i samostatné pokoje. Všechny místnosti jsou klimatizované a mají zdarma wifi. Hostel také nabízí pokoje pro rodiny.
  • The Jerusalem Hostel leží v centru města na Jaffské ulici č. 44. Příjemné prostředí, čistota a lokace zajisté uspokojí každého návštěvníka. Nabízí jak ubytovnu, tak i samostatné pokoje (některé dokonce s balkónem).
  • Jerusalem Little Hotel byl otevřen teprve v roce 2012 a je zcela nově zrekonstruován. Nachází se na Jaffské ulici č. 40. Najdete zde pouze samostatné pokoje. Většina pokojů má terasu. Zároveň je k dispozici společná terasa, kde se podávají snídaně. Jedná se o partnerský hotel Jerusalem Hostelu (pro zajímavost dalším partnerským hostelem je Old Jaffa Hostel ve čtvrti Jaffa v Tel Avivu).
  • Avital Hotel se nachází hned vedle trhu Machane Jehuda (Jaffa Road 143). Jde o jednoduchý hotel nabízející dvoulůžkové pokoje. Některé z nich mají malou kuchyňku. V přízemí je příjemná internetová kavárna.
  • Eldan Hotel se nachází nedaleko Mamilly (King David Street 24). Jde o krásný hotel s prostornými pokoji a je rozhodně vhodný pro náročné cestovatele. Zároveň je však stále cenově dostupný.

Staré Město

  • Jaffa Gate Hostel je výhodný svou lokací. Nachází se ve Starém Městě, hned za Jaffskou bránou. Některé pokoje mají balkóny s výhledem na Staré Město, jiné jsou umístěny v zadní části hotelu. Velkým mínusem hostelu zůstává nepříliš velká čistota (podobně jako ve většině arabských hostelů). Na přespání je však hostel dostačující.
  • New Swedish Hostel se nachází v Davidově ulici č. 29. Pokud se vydáte arabským trhem od Jaffské brány, najdete jej po své levici. Jeho výhodou je především lokace. Ze střechy se vám také naskytne krásný pohled na celé Staré Město. Ubytování je velmi jednoduché, ale pro batůžkáře zcela dostačující.
  • Austrian Hospic je ideálním ubytováním pro náročnější cestovatele. Tato nově zrekonstruovaná historická budova se nachází v samotném srdci Starého Města na ulici Via Dolorosa č. 37 (od Damašské brány se vydáte stále rovně, dokud nenarazíte na Křížovou cestu, hospic je rohovým domem po levé straně). Nabízí krásné prostředí se zahradou, kavárnou a střešní terasou. Jak ubytovna, tak i hotel jsou velmi čisté a prostorné.

Autorkami textu jsou Marie Fritzová a Michaela Ježová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte do Izraele a Palestiny v dobré partě