Podnebí a počasí v Jeruzalémě

Přestože se pouhou půl hodinu jízdy od Jeruzaléma nachází nejníže položené místo světa (Mrtvé moře), Jeruzalém je položen 760 m nad hladinou moře. Jeho hranice jsou tvořeny z převážné části Jeruzalémskými kopci (Jerusalem Hills), jež jsou součástí Judských hor. Podle židovské tradice se Jeruzalém rozkládá na území sedmi hor. Číslo sedm v židovské mystice pak představuje symboliku úplnosti, celistvosti. Právě pohoří obklopující Jeruzalém a vysoká nadmořská výška zajišťují městu poměrně příjemné klima.

Leťte do Izraele a Palestiny v dobré partě

Zima, která zde začíná přibližně v prosinci, je mírná, s dešťovými přeháňkami a průměrnými teplotami kolem 10 °C. V lednu či v únoru zde může i nasněžit, ale sníh v Jeruzalémě je spíše kuriozitou. Od konce března se již teploty zvedají k 15 ° a za slunečných dní mohou přesáhnout i 20 °C. Od května do října se již teploty pohybují konstantně nad 20 °C. V extrémních případech, kdy sem může přivát tzv. chamsín (pouštní vítr), teploty dosahují až 40 °C. Oproti jiným místům v Izraeli má však Jeruzalém velmi nízkou vlhkost, a tudíž i horká léta jsou zde vcelku příjemná.

Aktuální počasí v Jeruzalémě a předpověď počasí na tři dny

Jerusalem, Izrael

Skoro jasno
Nyní
15 °C
Skoro jasno
3 m/s ←
Skoro jasno
Dnes
15 °C | 15 °C
Skoro jasno
Jasno
Zítra
23 °C | 13 °C
Jasno
Oblačno
Sobota
24 °C | 12 °C
Oblačno
Jasno
Neděle
22 °C | 12 °C
Jasno

Autorkami textu jsou Marie Fritzová a Michaela Ježová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.