Kypr - praktické informace

Cestovní doklady - Časový posun - Elektřina - Telefonování - Zastupitelské úřady

Cestovní doklady

Pro vstup do země vám postačí občanský průkaz, protože Kypr je v EU. Při vstupu na okupovanou část musíte projít klasickou hraniční kontrolou (cestovní pas není nutný, ale doporučuje se), musíte vyplnit formulář s žádostí o vstup na severní území a na jeho základě vám vydají razítko, které má platnost měsíc. Tento papír s razítkem musíte mít po celou dobu svého pobytu na okupované části při sobě spolu se svým cestovním dokladem.

Časový posun

Kypr se nachází ve stejném časovém pásmu jako třeba Řecko, Turecko nebo Libanon, takže je zde o hodinu více oproti ČR.

Elektřina

Na Kypru budete potřebovat adaptér do zásuvky. Jsou totiž stejné jako ve Velké Británii a těm našim neodpovídají. Takový adaptér můžete zakoupit i na místě - v každém menším supermarketu za cca 2,50 €.

Telefonování

Pokud plánujete strávit na Kypru delší dobu, doporučuji koupit si kyperskou SIM kartu, protože se volání i posílání zpráv s ní rozhodně vyplatí. Nová karta stojí asi 10 € a můžete dobíjet libovolný kredit za 5, 10, 20 €. Velkou výhodou je to, že ihned po skončení hovoru vám přijde od operátora SMS s aktuálním stavem vašeho kreditu. Telefonní předvolba na Kypr je +357.

Zastupitelské úřady

Velvyslanectví ČR na Kypru

Embassy of the Czech Republic
18 Kyriakou Matsi Avenue, Victory Tower, 2nd Floor, Ayioi Omologites, 1082 Nicosia

Telefon: +357 22 42 11 18
E-mail: nicosia@embassy.mzv.cz

Autorkou textu je Michaela Smékalová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.