Noční život v Moskvě

Bary - Hospody

Moskvané milují diskotéky, tanec a zábavu. Kluby, kam se dá v noci vyrazit, vyrostly v posledních letech jako houby po dešti a Moskva nezaostává za Londýnem či New Yorkem, co se nočního života týká. Minimální věk pro konzumaci alkoholu je 18 let, přičemž minimální věk pro kupování alkoholu je 21 let. Připravte se ale na vysokou cenu alkoholických nápojů. Vstupné do klubů se liší podnik od podniku, většinou se pohybuje od 200 do 800 rublů, ženy většinou platí nižší vstupné. Občas je ve vstupu zahrnutý i nápoj, který musíte vypít v určitém časovém limitu.

Bary

Bary najdete různě vybavené, ale každý se snaží být originální a hodně se dbá na styl. Některé kluby najdete ukryté ve sklepeních domů a budete se divit, jak jsou útulné a jaká atmosféra na vás v takovém prostředí dýchne. Nevýhodou pro nekuřáky je však silně zakouřené prostředí. Cigarety jsou v Moskvě opravdu za hubičku, a tak není divu, že zde kouří velká část populace. K večeru (obyčejně po 22. hodině) v mnohých barech bývá i živá hudba, obyčejně rock, příležitostně pak country, reggae nebo folk. Pro vyhledání baru dle vašeho gusta můžete využít stránky Waytorussia.net nebo Wordlsbestbars.com.

Hospody

Barů a klubů je v Moskvě habaděj, horší to je ale s hospodami. Pivní tradice v Rusku rozhodně není zakořeněná tak jako u nás. Přesto zde najdete i zajímavé hospody. Jednou z nejlevnějších variant je síť pivních barů SPB. V centru se SPB bar nahází na Novém Arbatu. A rozhodně se tu netroškaří, objednáte-li si malé pivo, přinesou vám půllitr, velké pivo má 0,9 litru, a to si ještě můžete objednat i větší. Chcete-li zajít do hospody ruského stylu, můžete vyzkoušet hospody Kružka. Opět je možné odkázat na web Waytorussia.net nebo Europeanbeerguide.net.

Autorkou textu je Pavla Tomášková, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.