Outdoorové aktivity v Nepálu

Rafting

Stejně jako je Nepál oblíbený mezi horolezci, tak je rájem i pro vodáky. Můžete vyrazit na jednodenní i vícedenní sjezdy obklopeni divočinou. Rafting může být jen doplňkovým několikahodinovým výletem po treku nebo je možné podniknout i sjezdy trvající deset dní a více. Vybrat si můžete asi z deseti řek, jejichž obtížnost se liší od klidných říček až po obrovské peřeje. Vodácká sezona je stejně jako trekařská na podzim a na jaře. Nejlépe je oslovit nepálskou cestovní kancelář, která vám půjčí rafty i s průvodcem. V Káthmándú i Pokhaře najdete spoustu nabídek.

Vydejte se na trek pod Mount Everest

Kaňoning

Oslovte nepálskou cestovní kancelář, která vám půjčí potřebný materiál a průvodce, který vás zavede do téměř nepřístupných a utajených skal a vodopádů, kde se můžete dosyta vyřádit.

Paragliding

Centrum paraglidingu je v Pokhaře, kde se startuje na malém vršku nad městem. Pokud nemáte vlastní padák, můžete si ve městě domluvit tandem. Při jasném počasí budete kroužit nad jezerem a z dálky na vás bude koukat překrásné panorama Annapuren a svatá sedmitisícovka Machapuchare, tak si nezapomeňte vzít foťák.

Autorkou textu je Klára Jakešová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte do Nepálu v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.