Suvenýry a nákupy v Nepálu

Nepál je rájem pro nákupy dárků a suvenýrů. Nejlépe se zřejmě nakupuje v samém turistickém centru, v Thamelu (čtvrť v Káthmándú určená turistům). Nenechte si zkazit náladu všudypřítomnými pouličními prodavači, kteří se vám budou vehementně snažit vnutit tygří mast nebo dřevěnou flétničku. Smlouvejte! A smlouvejte s úsměvem, pak určitě dostanete speciální cenu pouze pro vás. Další nákupní zóna pro turisty je v druhém největším městě Pokhaře u jezera. A také ve Freak StreetKáthmándú, to je snad jediné místo, kde se nesmlouvá, protože ceny už jsou nasazené velmi nízko.

Leťte do Nepálu v dobré partě

Všude můžete sehnat krásné barevné šátky, trička či kabelky, dalším oblíbeným suvenýrem jsou sošky Buddhů, modlitební mlýnky nebo náušnice z tyrkysového kamene a mnoho jiných krásných šperků. Dřevěné masky různých hinduistických bohů levně koupíte na náměstí v jižní části Durbar Square. V Káthmándú také letí různé plstěné výrobky jako kabelky či květiny do vlasů. Hodně se prodávají také čaje, různé druhy koření a všechno bývá krásně dárkově zabalené.

V Káthmándú se také dobře kupuje outdoorové oblečení, značkové péřovky či funkční trička jsou až podezřele levné. Přestože to nebývají originály, tričko Mammut za sto korun už se mnou zažilo mnoho a pořád drží. Na druhou stranu můžete v Thamelu najít originální a kvalitní značkové obchody a dokoupit vše, co jste zapomněli doma, většinou ale za skoro stejnou cenu jako u nás.

Pokud se zajímáte o horskou literaturu a nevadí vám číst v angličtině, seženete v Káthmándú snad vše, co kdy o horách vyšlo, jak dobrodružné romány, tak i krásné publikace s barevnými fotografiemi nebo knihy o Káthmándú a o Nepálu. Asi nejvybavenější knihkupectví se jmenuje Pilgrim Book House v Thamelu.

Nakupování jídla, drogerie, lékárny

Jídlo seženete na každém rohu v malých a skromně vybavených obchůdcích, které mají otevřeno téměř nepřetržitě. Ovoce se dobře nakupuje na ulicích. Pokud si potřebujete dokoupit nějaké zásoby na trek, je nejvhodnější navštívit jeden ze supermarketů v Thamelu, kde seženete vše od čokolád, instantních polévek a těstovin, sušeného ovoce a ovesných vloček až po plně vybavenou drogerii. Ženy zde seženou tampony i vložky.

Lékáren je po městech mnoho, jedna i v Namche Bazaar u Everestu. Seženete zde přibližně stejné léky jako u nás, asijskou specialitou jsou volně prodejná antibiotika i jiné léky!

Autorkou textu je Klára Jakešová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vydejte se na trek pod Mount Everest

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.