Měna a ceny v Patagonii

Argentina a Chile patří v rámci Jižní Ameriky k dražším zemím. Rozhodně se tu necestuje tak levně jako například v Peru či Bolívii. Na druhou stranu cestování zde je pohodlnější a na vyšší úrovni, lepší je také bezpečnostní situace či úroveň hygieny.

Leťte do Patagonie v dobré partě

Měna

V Argentině se používá argentinské peso (ARS), 1 ARS = asi 5 Kč, měnou používanou v Chile je chilské peso (CLP), 100 CLP = asi 4 Kč. Místní měnu lze nakoupit za eura, dolary, britské libry, případně za jinou měnu na letištích, ve směnárnách a některých bankách. Problémem bývá otevírací doba bank a směnáren, která je leckde velmi omezená. Vždy si lze vybrat peníze v hotovosti z bankomatu, navíc ve výhodnějším kurzu. Záleží ovšem na výši poplatku, který vám za výběr v zahraničí naúčtuje vaše domácí banka.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Argentinské peso: 1 ARS= 0.03 CZK
  • Chilské peso: 100 CLP= 2.49 CZK

Placení kartou nebo v hotovosti?

Při platbách kartou v obchodech je často k ceně zboží připočten poměrně vysoký manipulační poplatek (až 20 %!), a proto je lepší platit v hotovosti. V turisticky hojně navštěvovaných oblastech je často možné platit i dolary, například v obchodech se suvenýry a v cestovních kancelářích.

Autorkou textu je Hana Tomsová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.