Praktické informace o Tenerife

Časový posun - Telefonování - Internet - Elektřina - Zdraví a bezpečnost - Zastupitelské úřady - Cestovní doklady - Cestování se zvířaty - Celní předpisy

Časový posun

Kanárské ostrovy se nacházejí v jiném časovém pásmu než Česká republika, a dokonce i v jiném časovém pásmu než zbytek Španělska. Časové pásmo Kanárských ostrovů je UTC±0, což je časové pásmo, ve kterém je Velká Británie. Když jedete na Kanárské ostrovy z České republiky, posunete si své hodinky o hodinu nazpět, takže když je v Česku například 10:00, je na Kanárských ostrovech o hodinu méně, 9:00. I na Kanárských ostrovech se mění čas na letní a zimní, a to ve stejný den jako v Evropě.

Leťte na Tenerife v dobré partě

Telefonování

Od roku 2017 fungují v celé Evropské Unii, a tím pádem i na území Kanárských ostrovů, které do Evropské Unie patří, telefonní tarify a data stejně jako doma. Není proto nutné zařizovat si speciální roaming a neplatíte žádné další poplatky za odchozí nebo příchozí hovory. Ceny hovorů budou stejné, jako byste volali z České republiky.

Důležitá telefonní čísla

V případě nutnosti volejte 112, což je číslo společné pro případ nouze, kterým si přivoláte první pomoc, policii či hasiče.

Mezinárodní předvolba

Jelikož jsou Kanárské ostrovy územím Španělska, platí i zde mezinárodní telefonní předvolba pro Španělsko +34. Pokrytí na pobřeží je dobré, pokud ale vyrazíte do měst výše v horách, může se vám lehce stát, že budete mít se signálem problém.

Internet

Wifi připojení je obvykle nabízeno v každém hotelu nebo v kavárně zdarma, stačí si říct o heslo. Pokud máte v úmyslu se ubytovat v soukromém apartmánu, stojí za to se ubezpečit, že vám bude wifi připojení poskytnuto v ceně. Pokud ne, můžete používat datový balíček na vašem telefonu, ty jsou však limitovány svým objemem a na každovečerní sledování filmu vám rozhodně stačit nebudou.

Elektřina

Elektrická síť i zásuvky mají na Tenerife zcela běžné evropské parametry a elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi, takže adaptér nebudete potřebovat.

Zdraví a bezpečnost

Tenerife je bezpečný ostrov, i tak jsou ale menší krádeže v turistických letoviscích celkem časté. Je proto důležité si hlavně na trzích a v rušných ulicích hlídat své osobní věci a nenechávat nic v zaparkovaném autě.

Zastupitelské úřady na Tenerife

Český honorární konzulát na Tenerife se nachází v Adeje na adrese Calle Roques del Salmor 1, 38670 Costa Adeje, Tenerife, Kanárské ostrovy.

Telefon: +34 606 670 225

E-mail: tenerife@honoraryconsulate.es

Cestovní doklady

Kanárské ostrovy jsou, zrovna tak jako Španělsko, součástí Schengenského prostoru a obyvatelé České republiky pro vstup do země nepotřebují víza ani cestovní pas, stačit vám bude pouze občanský průkaz. Pokud cestujete s dětmi, musí mít každé dítě svůj vlastní cestovní pas či občanský průkaz.

Cestování se zvířaty

Pokud si chcete vzít na Kanárské ostrovy svého psa či kočku, není to problém. Letecká společnost Smartwings totiž tyto zvířata přepravuje. Stačí jim zařídit cestovní pas pro malá zvířata s potvrzením o očkování proti vzteklině. Pokud si však chcete na Tenerife vzít jiné zvíře, může nastat problém, protože mnoho leteckých společností zvířata nepřepravuje vůbec, nebo se omezuje jen na psy a kočky. V tomto případě je možné, že budete nuceni cestovat lodí z města Huelga na jihu Španělska.

Celní předpisy

Kanárské ostrovy jsou autonomní komunitou Španělska a území Evropské Unie, ale nevztahují se na ně stejné podmínky dovozu zboží, takže množství zboží, které si můžete na Kanárské ostrovy přivézt anebo z ostrovů odvézt, aniž byste museli zaplatit clo, je omezené:

  • 200 cigaret, 100 malých doutníků, 25 doutníků nebo 250 g tabáku
  • 1 litr tvrdého alkoholu nebo 2 litry vína nebo alkoholických nápojů s obsahem alkoholu nižším než 22 %
  • produkty do hodnoty 430 eur

Autorkou textu je Kamila Tkadlecová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte na Tenerife v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.