Měna a ceny na Tenerife

Na Tenerife se platí zrovna tak jako v celém Španělsku eury (). Platit můžete v hotovosti i kartou. Většina obchodníků, a to i těch nejmenších, umožňuje platby kartou, takže není nutné s sebou nosit větší hotovost.

Leťte na Tenerife v dobré partě

Výběry z bankomatu nebývají výhodné, protože si za ně často účtuje poplatek nejen vaše banka v České republice, ale i banka provozující bankomat ve Španělsku. Bankomat vás na poplatek před vydáním peněz upozorní a cena se může výrazně lišit, bývá mezi 2 až 5 eury. Při nákupech v obchodech se vás platební terminál často zeptá, jakou měnou chcete platit, zda korunami nebo eury, výhodnější bývá zvolit možnost platba eury.

Kanárské ostrovy mají až do roku 2026 schválený zvláštní daňový režim, což přináší jejich obyvatelům určité výhody – nižší daně. Zjistíte proto, že na Tenerife je levnější benzín i cigarety, a to podstatně.

Ceny za oběd či večeři v restauraci se mohou výrazně lišit. Jestliže si budete vařit sami, počítejte s tím, že ceny v supermarketech jsou podobné těm českým, něco je levnější a něco dražší.

Aktuální kurz ČNB:

  • Euro: 1 EUR= 24.66 CZK

Autorkou textu je Kamila Tkadlecová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.