Počasí v Albánii

Léta bývají v Albánii velmi horká a suchá, průměrné teploty se pohybují okolo 25 °C, ale při pobřeží jsou běžné teploty přes 30 °C. Výjimkou nejsou týdny zcela bez mráčku a deště. S tím je nutné počítat, chystáte-li se v Albánii sportovat.

Jeďte do Albánie v dobré partě

Pokud se vydáte k moři s plánem, že čas budete trávit na pláži, na plachetnici nebo na surfu, je albánské léto ideální dobou. Na severu země jsou pláže s tmavým pískem, na jihu (Albánská riviéra) naopak najdeme pláže s drobnými oblázky, podobné jako na pobřeží Chorvatska. Zvolit můžete jak dovolenou na opuštěných plážích, které nenajdete snad už nikde jinde v Evropě, tak dovolenou u příjemných penzionů roztroušených při pobřeží u malých vesniček (například Qëparo, Dhërmi, Ksamil) nebo dovolenou v hotelích na pláži u větších měst (nejvyhlášenější je Vlorë a Sarandë). Velkou výhodou pobřežních podniků je jejich mořská kuchyně. Najíte se zde za stejné ceny jako v našich restauracích, ale podávají se čerstvé mořské ryby, sépie, chobotničky, kalamáry i žabí stehýnka přímo z grilu.

Pokud máte chuť na sladkovodní ryby, nejlepší bude strávit nějaký čas u Ohridského jezera na východě země. Jezero ležící na hranicích s Makedonií má rozlohu 367 km2 a nachází se v nadmořské výšce téměř 700 metrů. Je tektonického původu a maximální hloubkou 288 m je nejhlubším jezerem na Balkánském poloostrově. Díky mírnému klimatu jezero v zimě nikdy nezamrzá a v jeho hloubkách se skrývá řada endemických živočichů. Od roku 1979 je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Aktuální počasí v Albánii a předpověď počasí na tři dny

Počasí je aktuálně nedostupné.

Autorkou textu je Ilona Bittnerová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.