Počasí v Albánii

Léta bývají v Albánii velmi horká a suchá, průměrné teploty se pohybují okolo 25 °C, ale při pobřeží jsou běžné teploty přes 30 °C. Výjimkou nejsou týdny zcela bez mráčku a deště. S tím je nutné počítat, chystáte-li se v Albánii sportovat.

Jeďte do Albánie v dobré partě

Pokud se vydáte k moři s plánem, že čas budete trávit na pláži, na plachetnici nebo na surfu, je albánské léto ideální dobou. Na severu země jsou pláže s tmavým pískem, na jihu (Albánská riviéra) naopak najdeme pláže s drobnými oblázky, podobné jako na pobřeží Chorvatska. Zvolit můžete jak dovolenou na opuštěných plážích, které nenajdete snad už nikde jinde v Evropě, tak dovolenou u příjemných penzionů roztroušených při pobřeží u malých vesniček (například Qëparo, Dhërmi, Ksamil) nebo dovolenou v hotelích na pláži u větších měst (nejvyhlášenější je Vlorë a Sarandë). Velkou výhodou pobřežních podniků je jejich mořská kuchyně. Najíte se zde za stejné ceny jako v našich restauracích, ale podávají se čerstvé mořské ryby, sépie, chobotničky, kalamáry i žabí stehýnka přímo z grilu.

Pokud máte chuť na sladkovodní ryby, nejlepší bude strávit nějaký čas u Ohridského jezera na východě země. Jezero ležící na hranicích s Makedonií má rozlohu 367 km2 a nachází se v nadmořské výšce téměř 700 metrů. Je tektonického původu a maximální hloubkou 288 m je nejhlubším jezerem na Balkánském poloostrově. Díky mírnému klimatu jezero v zimě nikdy nezamrzá a v jeho hloubkách se skrývá řada endemických živočichů. Od roku 1979 je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Aktuální počasí v Albánii a předpověď počasí na tři dny

Tirana, Albánie

Jasno
Nyní
10 °C
Jasno
2 m/s →
Jasno
Dnes
10 °C | 10 °C
Jasno
Jasno
Zítra
22 °C | 11 °C
Jasno
Jasno
Pátek
22 °C | 12 °C
Jasno
Jasno
Sobota
22 °C | 12 °C
Jasno

Autorkou textu je Ilona Bittnerová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.