Počasí v Istanbulu

Kdy vyrazit do Istanbulu - Aktuální předpověď počasí

Kdy vyrazit do Istanbulu

Do Istanbulu je v zásadě možné jet v kteroukoli roční dobu. Počasí je samozřejmě jiné v létě než v zimě, ale v zásadě je snesitelné kdykoliv. Zimy v Istanbulu jsou mírné a deštivé, teplota jen málokdy poklesne k bodu mrazu, po většinu zimy se pohybuje mezi 5 a 10 stupni Celsia. Sem tam v Istanbulu i sněží, ale sníh málokdy vydrží déle než několik hodin. Výhodou zimního období je podstatně menší počet turistů a levnější ceny v hotelech a restauracích.

Leťte do Turecka v dobré partě

Jaro je asi nejpříjemnějším obdobím pro návštěvu města. Vzduch je ještě čistý, město není zaprášené a teploty jsou příjemné. Již v dubnu bývá běžně kolem 20–25 stupňů. Občas ale na jaře přijde vlna špatného počasí a s ní prudké bouřky a deště. S blížícím se létem dešťů ubývá, turistů přibývá a teplota stoupá. V letních měsících jsou teploty kolem 30 stupňů běžné, větší vedra však bývají málokdy. Problémem je spíše velké množství turistů a z toho vyplývající fronty před nejvyhlášenějšími památkami. Též ceny v hotelích jsou v letní sezóně vyšší.

září a říjnu jezdí do Istanbulu turistů již méně, počasí ale zůstává stále příjemné. Problémem podzimních měsíců jsou ale krátké dny a brzký soumrak.

Aktuální počasí v Istanbulu a předpověď počasí na tři dny

Istanbul, Turecko

Polojasno
Nyní
17 °C
Polojasno
4 m/s ↗
Polojasno
Dnes
17 °C | 17 °C
Polojasno
Skoro jasno
Zítra
20 °C | 15 °C
Skoro jasno
Slabý déšť
Pondělí
17 °C | 15 °C
Slabý déšť
Oblačno
Úterý
20 °C | 14 °C
Oblačno

Autorem textu je Tomáš Vaníček, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.