Počasí na Litvě

Podnebí na Litvě je přechodné mezi přímořským s mírnějšími teplotami na západě země a kontinentálním s většími teplotními rozdíly mezi létem a zimou na východě země. Kolem pobřeží se průměrné zimní teploty pohybují kolem 4 °C a letní kolem 17 °C, vnitrozemí pak přináší teploty o něco málo vyšší, kdy v zimě pozorujeme až -6 °C a v letních měsících kolem 20 °C. Zvláště v posledních letech jsou však teplotní rozdíly výraznější. Není výjimkou, když teploty v lednu klesnou pod -25 °C a v létě se naopak vyšplhají až na 35 °C.

Jeďte do Pobaltí v dobré partě

Za rok se úhrn srážek pohybuje kolem 600 mm na východě a až 900 mm v pobřežní části. Nejvíce srážek lze očekávat v letních měsících a to při pobřeží, což je způsobeno silnými bouřkami a přeháňkami. Sníh začíná padat od listopadu a ve vnitrozemí se setkáváme s velmi mrazivými zimními měsíci. Nejpříjemnější počasí a tedy i nejvhodnější období pro návštěvu Litvy je květen až září.

Aktuální počasí v Litvě a předpověď počasí na tři dny

Vilnius, Litva

Zataženo
Nyní
14 °C
Zataženo
2 m/s ↘
Skoro jasno
Dnes
24 °C | 14 °C
Skoro jasno
Polojasno
Zítra
24 °C | 14 °C
Polojasno
Polojasno
Úterý
25 °C | 14 °C
Polojasno
Slabý déšť
Středa
25 °C | 15 °C
Slabý déšť

Autorem textu je Standa Bednář, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.