Doprava do Nepálu

Do Nepálu letecky - Do Nepálu po zemi - S cestovní kanceláří

Do Nepálu letecky

Jediné mezinárodní letiště je v metropoli Káthmándú. Vzhledem ke vzdálenosti (vzdušnou čarou přes šest tisíc kilometrů) přímé lety z Prahy neexistují. Je vždy nutný minimálně jeden přestup. Často se létá přes Istanbul a Dillí anebo Dubaj či jiné arabské země. Záleží na tom, jakou leteckou společnost si vyberete. Pokud máte štěstí, můžete sehnat letenku (většinou v nějaké akci) za 15 tisíc Kč, ale spíše se ceny pohybují okolo dvaceti tisíc a více.

Leťte do Nepálu v dobré partě

Do Nepálu po zemi

Někteří dobrodruzi podnikají cestu z České republiky do Nepálu po zemi. Kombinací autobusu, vlaku a autostopu by cesta trvala minimálně deset dní a možností je nespočetně.

Pravidelné autobusové linky jezdí z Indie. Asi nejlepší přístup je z indického města Gorakhpur přes hraniční přechod Sonauli. Zde obdržíte nepálská víza a můžete se hned podívat do nedalekého Buddhova rodiště Lumbini. Tento hraniční přechod je ideální, pokud vyrážíte na trek z Pokhary, všechna potřebná povolení (permity) lze vyřídit i tam a nemusíte zajíždět do Káthmándú, které je od hranic vzdálené asi 8 hodin cesty.

Další možností je cesta do Nepálu z Tibetu přes hraniční přechod Kodari, na tuto variantu však nelze úplně spoléhat, protože Čína často vydává zákaz vstupu cizinců do Tibetu.

S cestovní kanceláří

Nepál je v posledních letech čím dál populárnější destinací a je možné využít nabídek mnoha cestovních kanceláří. Některé nabízejí full servis, tedy trek s nosiči a kompletním zajištěním stravy. Jiné, jako například CK Mundo, pojímají cestu dobrodružněji. Vyrazit s nimi můžete na turistický zájezd do Nepálu, kdy vás čeká trek pod nejvyšší horou světa. V tomto případě je pouze na vás, zda si svůj batoh ponesete nebo si připlatíte za nosiče. Do většiny destinací (Annapurna, Everest, Langtang, Manaslu, Mustang) není třeba nosit stan ani jídlo, jinde je to ale nutností. Nebo to naopak můžete pojmout velmi relaxačně a vydat se s CK Mundo na poznávací zájezd Indie a Nepál.

Autorkou textu je Klára Jakešová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vydejte se na trek pod Mount Everest

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.