Patagonie: suvenýry a nákupy

Potraviny

Mezi Argentinou a Chile se nesmí převážet čerstvé potraviny, i proto je lepší potravinové zásoby na treky nakupovat vždy až na místě. V každém městě je alespoň jedna velká samoobsluha se slušnou nabídkou zboží včetně instantních jídel na trek. Pečivo je možné koupit v mnoha pekárnách, ovoce a zeleninu na tržištích. Ve větších městech fungují i tzv. večerky, které jsou ovšem dražší. Balenou vodu a drobné svačinky v podobě obložených sendvičů nebo čokoládových oplatek alfajores je možné koupit i v novinových stáncích „na rohu“.

Leťte do Patagonie v dobré partě

Sportovní potřeby a plynové bombičky na vaření

Obchody se sportovním vybavením je možné najít v každém větším, turisty navštěvovaném místě. Zde se dají sehnat i plynové bombičky na vaření.

Suvenýry

V turisticky navštěvovaných místech existuje velké množství obchodů a stánků nabízejících suvenýry. Kromě drobných upomínkových předmětů je možné zakoupit různé umělecké předměty ze dřeva či kamene s indiánskou tematikou, šperky z místních polodrahokamů, pletené výrobky s tradičními domácími vzory včetně svetrů, rukavic a šál z vlny lamy alpaky, barevná ponča, slámové klobouky, předměty s kovbojskou tematikou. Další možností jsou knihy fotografií, pohlednice, mapy nebo vzorky místních tradičních potravin – patagonské čokolády a čokoládových pralinek, karamelu „dulce de leche“ nebo vína a jiného alkoholu.

Autorkou textu je Hana Tomsová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.