Ubytování ve Slovinsku

Hotely a penzióny - Ubytování v soukromí - Hostely - Kempy

Hotely a penzióny

Obecně mají slovinská ubytovací zařízení dobrou úroveň. Turisticky atraktivní oblasti nabízejí jak luxusní ubytování ve čtyř- až pětihvězdičkových hotelech (moderní nově vybudované či romantické zámecké hotely), tak i klasiku v podobě tříhvězdičkových hotelů či menších penzionů. Orientační ceny za noc jsou závislé na konkrétní lokalitě, sezóně a počtu osob, které se chtějí ubytovat. K hledání vhodného ubytování můžete využít např. slovinské webové stránky Slovenia.info nebo Sloveniaholidays.com.

Jeďte do Slovinska v dobré partě

Ubytování v soukromí

Cenově výhodné a více osobní je ubytování v soukromí (poznáte ho podle nápisu „SOBE“, tzv. zimmer frei). Většinou se jedná o pokoje či apartmány v rámci statků či větších domů, které jsou známé pohodářským naturelem majitelů a výbornými snídaněmi à la domácí kuchyně (výborné domácí koláče, výjimkou není ani domácí pršut, klobásky...). Cena ubytování se liší dle vybavenosti, služby a zázemí odpovídá zhruba tříhvězdičkovým hotelům.

Hostely

Tento typ ubytování Slovinsku dlouhou dobu chyběl. K dispozici byly, a to jen během letních prázdnin, internáty středních škol a učilišť (dijaški dom). V posledních pár letech se situace zlepšila a především ve větších městech už nějaký ten hostel funguje.

Je to dáno také tím, že Slovinsko objevuje čím dál tím víc mladých lidí, kteří jsou na takovéto služby zvyklí. Lví podíl na tom má i letecké spojení Londýna a Lublaně zajišťované nízkonákladovkou Easy Jet. Slovinci často musí mít něco extra, a tak i v Lublani vznikl hostel Celica na místě bývalé věznice, čemuž odpovídá i jeho interiér.

Kempy

Kempy jsou oblíbeným útočištěm jak většiny turistů - horalů či bikerů, tak i vyznavačů „domečku na kolech“, kteří pozorují místní krásy a pohyb nejraději z pohodlí svého karavanu. V kempech člověk nalezne standardní zázemí a ochotný personál, který rád poskytne informace o místních zajímavostech, počasí, odjezdech autobusů apod. Rezervace v případě individuální turistiky není nutná, místo na dva tři stany se vždy někde najde. V Bovci dokonce funguje český kemp - viz Alpicenter.

Autorkou textu je Alena Šamonilová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.