Počasí na Tenerife

Čtyři roční období - Úkaz zvaný Calima - Aktuální předpověď počasí

Tenerife si svým příjemným klima vysloužilo pověst jedné z nejlepších celoročních dovolenkových destinací. Slunce zde svítí více dní v roce než na většině jiných míst na světě, a to je jen jeden z důvodů, proč se ostrov stal tak oblíbený. Ostrov Tenerife je velmi hornatý, což zapříčiňuje, že se počasí v jednotlivých částech může značně lišit. Platí, že na jihu bývá tepleji a častěji svítí slunce, zatímco na severu ostrova bývá častěji pod mrakem a více prší. S nadmořskou výškou stoupá oblačnost a v horách bývá chladněji, často v nich prší a v zimě může dokonce i sněžit. Může se tak lehce stát, že se v zimě můžete koupat v moři a pozorovat sopku Teide pokrytou sněhem.

Leťte na Tenerife v dobré partě

Počasí je na Tenerife poměrně stabilní a během roku se příliš nemění. To platí především pro jih ostrova, kde leží většina turisty oblíbených letovisek. Zatímco turista si může myslet, že je počasí na Tenerife po celý rok vlastně stejné, protože každý den svítí slunce a je teplo, místní obyvatelé na to mají jiný názor, a je zcela běžné, že uslyšíte například, „já už se tak těším na zimu, až se ochladí a budu moct chodit na túry v horách“, nebo „už aby bylo léto, to si zase užijeme koupání“. I na Tenerife se totiž počasí mění podle roční doby.

Čtyři roční období

Začátkem března začíná jaro, které přináší obvykle déšť a všichni se těší, až zaprší a vyčistí se vzduch. Teploty na jaře jsou příjemné, během dne se drží mezi 23-26 stupni, v noci mezi 16-19 stupni. Na jaře však začne slunce sílit a pokud se nechcete spálit nebo dostat úpal, musíte se slunci mezi 12:00 až 16:00 vyhýbat.

Léto bývá na Tenerife příjemné a teploty se obvykle pohybují mezi 24 a 30 stupni. Třicítku překročí teploty jen několik dní a pak se zase trochu ochladí. Zrovna tak jako na jaře je intenzita slunce skutečně silná a je nutné se v odpoledních hodinách držet ve stínu. V létě obvykle neprší a obloha bývá vyjasněná.

Září bývá ještě horké, ale v říjnu se objeví oblačnost a občas i trochu zaprší. Moře je ještě příjemně teplé a intenzita slunce se sníží, takže není třeba neustále myslet na to, zda už nejste na slunci příliš dlouho. Příjemně teplo bývá až do konce prosince. Okolo Nového roku se ochladí a v lednu a únoru mohou odpolední teploty klesnou i pod 20 stupňů, obvykle se ale drží mezi 20 a 23 stupni. Ani v zimě teplota v noci neklesá pod 12 stupňů a většinou se drží nad 15 stupni. V lednu a v únoru je teplota moře nejnižší, obvykle má okolo 18 stupňů, ale stane se, že klesne i níže.

Úkaz zvaný Calima

Předvídatelné počasí na Tenerife však dokáže pěkně zamotat meteorologický jev, kterému se říká Calima a jde vlastně o mrak písku, který přinese vítr ze Sahary. Slabá Calima vypadá jako lehký opar a neznalý turista si jí ani nemusí všimnout. Když však Calima zesílí, stane se z oparu hustá žlutá mlha, skrz kterou lze vidět jen na pár desítek metrů. Dýchat tento pískem nasycený vzduch není vůbec zdravé a ti, kteří mají respirační problémy, by měli v těchto dnech zůstávat doma.

Aktuální počasí na Tenerife a předpověď počasí na tři dny

Santa Cruz de Tenerife, Španělsko

Oblačno
Nyní
21 °C
Oblačno
6 m/s ↗
Oblačno
Dnes
21 °C | 19 °C
Oblačno
Polojasno
Zítra
19 °C | 19 °C
Polojasno
Oblačno
Úterý
19 °C | 19 °C
Oblačno
Oblačno
Středa
20 °C | 19 °C
Oblačno

Autorkou textu je Kamila Tkadlecová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte na Tenerife v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.