Albánie - suvenýry a nákupy

Pro nakupování suvenýrů jsou nejvhodnější města a místa uvedená v průvodcích, protože zde se zákonitě shromažďují prodejci těchto věcí. Vyhlášená je například Kruja se svým překrásným starobylým bazarem. Zde nakoupíte dekorativní předměty s albánskou tématikou (talíře na stěnu, kroje, sošky Skanderbega apod.), ale i užitečné věci – ručně tkané koberce různých rozměrů, džezvy, hrnečky na kávu, nádobí, nábytek, látky, filigrány ze stříbra či mědi, řezbářské výrobky, keramiku… Na každém trhu je také možné nakoupit starou keramiku, starožitné věci a další předměty, přičemž chtivost turistů po těchto věcech a zároveň jejich neznalost bývá šikovnými obchodníky využívána ke zvyšování ceny.

Jeďte do Albánie v dobré partě

Otevírací doby obchodů jsou v Albánii od pondělí do soboty od 8:00 do 12:00 hodin a od 15:00 do 19:00 hodin. Také v neděli mají mnohé obchody otevřeno. Není problém nakoupit v podstatě cokoliv, na co jsme zvyklí u nás, najdeme zde už i plně zásobené supermarkety. Pro nákup potravin je ale stále lepší zvolit menší krámky s potravinami nebo s ovocem a zeleninou.

Autorkou textu je Ilona Bittnerová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.