Suvenýry a nákupy

Pokud přemýšlíte, co přivést z dovolené v Bosně a Hercegovině, vyřešte to zkrátka tím, že vyrazíte do ulic a necháte se inspirovat místními trhy. Například centrum Sarajeva okolo Baščaršije nebo okolí mostarského mostu či centra jiných měst jsou plné malých obchůdků, které nabízejí zejména řemeslnické výrobky z tepaných kovů, dřeva nebo kůže.

Pořídíte zde dekorativní předměty, ale i věci užitečné, sety na kávu včetně džezvy, různé exotické typy nádob a nádobí, doplňky do bytu, koberečky, ručně šité oděvy, botky, pokrývky hlavy, kožené předměty všeho druhu...

Jeďte do Bosny a Hercegoviny v dobré partě

A možnosti nákupů jsou v podstatě stejné jako u nás, co se týče značek i otvíracích hodin. Chybí přehršel obchodních center, ale pojďme to považovat spíše za přednost. Supermarkety však k dispozici jsou. Typičtější jsou ale menší krámky s potravinami, ovocem a zeleninou a vším možným. Hovoříme-li o odívání, Bosna a Hercegovina drží krok s dobou, nebudete mít problém narazit i na značky, které nejsou ani v Čechách. Ceny jsou podobné nebo mírně nižší než u nás.

Autorkou textu je Radka Nováková, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.