Doprava do Indie - jak se tam dostat

Individuálně - S cestovní kanceláří

Individuálně

Nejsnáze se dostanete do Indie letecky. V současné době je k dispozici mnoho letů různými aerolinkami, z Prahy samozřejmě s přestupem. Mezi ty levnější patří polský LOT, kterým se dostanete do Dillí přes Varšavu, dále je to Finnair, který nabízí severskou cestu přes Helsinky a velmi frekventovaná cesta je přes Frankfurt nad Mohanem, odkud létá Lufthansa, Air India a mnoho dalších asijských aerolinek.

V Indii je mnoho mezinárodních letišt, vyjmenujme z nich čtyři největší, ta nejfrekventovanější:

  • Čenaj (Chennai) – Anna International Airport
  • Dillí (Delhi) – Indira Gandhi International Airport
  • Bombaj (Mumbai) – Chhatrapati Shivaji Maharaj International Airport
  • Bengalúr (Bengaluru) – Kempegowda International Airport

S cestovní kanceláří

Nabídka zájezdů cestovních kanceláří do Indie je velmi široká. Můžete si vybrat z poznávacích zájezdů zaměřených na určitou oblast (sever Indie, jižní Indie, zlatý trojúhelník), trekingových zájezdů do Himálají s různou náročností (Ladákh), tematických zájezdů (např. jógových) anebo zájezdy šité na míru.

Zájezdy pořádané cestovní kanceláří mají tu výhodu, že se cestovka postará o vyřízení víz, koupi letenky, prostě o záležitosti, které jednotlivci zaberou spoustu času na internetu vyplňováním různých formulářů. Po celou dobu pobytu v Indii je vám také k dispozici zkušený průvodce, který je obzvláště v takové zemi, jako je Indie, nedocenitelný. Nemusíte si také dělat starosti s ubytováním, vše je zajištěno. Prostě si můžete užít dovolenou bez stresu a zařizování. Nevýhodou může být fixní itinerář, není možné program změnit, a cena může být vyšší než při individuálním cestování.

Autorkou textu je Kateřina Hapalová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.