Ubytování v Litvě

Litva už se kvalitou služeb rozhodně neřadí mezi zaostalé státy někde na východě. Kvalitou se dá přirovnat k České republice. Cestovatel si může vybrat z široké palety nabídky od jednoduchých kempů, přes hostely a penziony, přes ubytování v soukromí až po luxusní hotely.

Jeďte do Pobaltí v dobré partě

Cena a kvalita ubytování se stejně jako kdekoliv jinde liší podle destinace. Dražší bude v centrech velkých měst jako je Vilnius nebo Kaunas nebo v prázdninových letoviscích a levnější naopak na venkově. Jedno z nejdražších ubytování najdete nejspíš v Nidě na Kurské kose. Spaní pod širákem je přísně zakázáno, protože celá Kurská kosa je chráněnou oblastí a pokud vás odchytne strážce parku, rozhodně si sáhnete do kapsy.

Protože v posledních letech dochází k nárůstu ruské a německé klientely zvláště v přímořských resortech, jako je KlaipedaPalanga, dochází i k modernizaci ubytovacích kapacit, aby byla uspokojena poptávka. Do budoucna tedy můžeme čekat jenom další zkvalitnění služeb.

Autorem textu je Standa Bednář, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.