Doprava do Patagonie (Argentina a Chile)

Letecky do Chile nebo Argentiny

Z Evropy to jinak než letecky nepůjde. Z Prahy se nejčastěji létá přes Madrid (společnost Iberia), Řím nebo Miláno (společnost Alitalia), Paříž (společnost Air France), Amsterdam (společnost KLM), Frankfurt (společnost Lufthansa), nebo Londýn (společnost British Airways). Obvyklým cílem mezinárodních letů je Buenos Aires v Argentině nebo Santiago v Chile. Ceny letenek se samozřejmě neustále mění, záleží na vybrané letecké společnosti, na směnném kurzu, ročním období, délce pobytu a dalších faktorech. Běžná cena letenky do Buenos Aires se pohybuje v rozmezí 25 000 Kč až 35 000 Kč. Do Santiaga de Chile v rozmezí 30 000 Kč až 40 000 Kč včetně poplatků. Samotný let trvá 13, resp. 15 hodin. Nejedná se však o přímé lety, počítejte s minimálně jedním přestupem.

Leťte do Patagonie v dobré partě

Z hlavního města dál na jih

Pro další cestu jsou dvě možnosti. Buď dáte přednost vnitrostátnímu letu, nebo pojedete dálkovými autobusy. První možnost pravděpodobně zvolíte, pokud nechcete ztrácet čas několika dny v autobuse. Druhá možnost může být zajímavá pro ty, kdo mají hodně času a chtějí vidět i jiné oblasti než jen Patagonii. V tomto případě počítejte s několika dny trmácení se různě pohodlnými autobusy.

Letecky do Patagonie

Nejčastěji jsou lety na jih do Patagonie operovány linkami leteckých společností Aerolíneas Argentinas nebo LATAM. Při cestování přes Buenos Aires je dobré vědět, že mezinárodní lety přilétají na letiště Aeropuerto Internacional Ministro Pistarini (zvané Ezeiza), které se nachází asi 35 km jihozápadně od centra města, ale většina vnitrostátních letů odlétá z letiště Aeroparque Jorge Newbery nedaleko centra. Je tedy nutné počítat s časovou rezervou pro přesun mezi těmito dvěma místy, který trvá minimálně jednu hodinu! Lze použít taxi nebo levný městský autobus (s přestupem v centru). Z mezinárodního letiště Ezeiza se do různých částí města dostanete autobusy číslo 518, 394, 51 a 8. Naopak z centra se na letiště Jorge Newbery pro vnitrostátní lety dostanete autobusy číslo 160, 45, 37 a 33.

V Santiagu de Chile je situace jednodušší, všechny lety létají přes Aeropuerto Internacional Arturo Merino Benítez.

Doprava do Patagonie dálkovým autobusem

V obou zemích existuje hustá síť autobusových linek provozovaných mnoha dopravními společnostmi. Ceny jízdného se liší u každé společnosti i podle úrovně vybavení autobusů. V Buenos Aires je hlavní autobusové nádraží Retiro nedaleko centra, v Santiagu de Chile jsou v centru čtyři různá autobusová nádraží, což situaci s výběrem vhodné společnosti poněkud komplikuje.

Vypadá to moc složitě?

Pokud nemáte tolik odvahy a času na to, abyste jeli sami a vše si samostatně zařizovali, a navíc neovládáte španělštinu, bude dobrým řešením jet do Patagonie s cestovní kanceláří. Cestovek, které u nás Patagonii nabízejí, je víc. Jejich nabídky se liší délkou, obsahem programu, druhem dopravy a ubytování, cenou. Vybírejte i podle osoby průvodce – dobrý průvodce na cestu do Patagonie musí region samozřejmě dobře znát z předchozích návštěv a hlavně musí umět španělsky. CK Mundo pořádá turistický zájezd do Patagonie, kde vás čekají nezapomenutelné treky v divoké přírodě.

Autorkou textu je Hana Tomsová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.