Ubytování ve Švýcarsku

Kempy - Hostely - Hotely - B&B - Agroturistika

Stejně jako jsou Švýcaři vyhlášeni svou zdvořilostí, tak ve službách je to ještě patrnější. Náš zákazník, náš pán. Proto neuděláte chybu, ať už se ubytujete v tom nejluxusnějším hotelu, kam jezdí hosté z řad nejvyšší smetánky, politické elity a šoubyznysu, nebo nejjednodušším hostelu nebo kempu. Důraz na kvalitní servis bude všude stejný.

Jeďte do Švýcarska v dobré partě

Kempy

Kempy jsou stejně jako hotely označeny hvězdičkami. Jsou většinou velmi dobře vybavenépřipravené na rodiny s dětmi.

Dobré informace najdete na stránkách Svazu švýcarských kempů (Verband Schweizerischer Campings) a zajímavou nabídku kempů mají také na webu TCS.ch (Touring Club Switzerland – švýcarský touringový klub).

Všeobecně je zakázáno „kempování na divoko" v přírodních rezervacích a v chráněných oblastech Švýcarska. Mimo chráněná území a bez vyloženě úředních zákazů je ohleduplné stanování či bivakování v horách na hranici lesa zpravidla tolerováno.

Hostely

Švýcarské mládežnické hotely (Schweizer Jugendhebergen) nabízejí cenově dostupné přenocování v celém Švýcarsku v zajímavých destinacích. Některé jsou velmi často nově rekonstruované, od jara 2020 můžete přespat dokonce na středověkém hradě (v Burgdorfu nedaleko Bernu).

Hotely

Kategorie švýcarských hotelů jsou označovány hvězdičkou. Nicméně pohodlné, čisté a obecně vyhovující pokoje mají dokonce i ta nejlevnější místa. Ceny za ubytování se mohou lišit podle sezóny (mimo sezónu, mezisezóna, hlavní sezóna). Zejména v letní a zimní sezóně v turisticky významné lokalitě je rezervace dopředu nutná. Někdy je dobré nespoléhat se na nabídku ceny ubytování na známých portálech (jako Booking.com), ale zkontrolovat přímo webové stránky hotelu.

Ubytování v soukromí přes B&B

Švýcarská obdoba známějšího AirBnb se jmenuje B&B, tedy Bed & Breakfast Switzerland. Nabídky sahají od pokoje v soukromém domě až po pronájem celého domu. V ubytování je zahrnuta snídaně, často dostanete domácí potraviny přímo ze statku, pokud jste ubytovaní na venkově.

Z farmářů hoteliéři

V posledních letech se ve švýcarském hotelovém turismu rozvíjí také agroturistika. Organizátory jsou samotní farmáři, pro něž toto představuje další zdroj příjmů. Na zastřešující webové stránce MyFarm.ch najdete všechny švýcarské agroturistické nabídky zahrnující rozmanité druhy ubytování od spaní na slámě po pronájem alpské chalupy. Kromě možnosti přenocování tady najdete odkazy na farmářskou gastronomii, farmářské obchody nebo farmářské akce v jednotlivých regionech.

Autorkou textu je Hana Hurábová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Užijte si švýcarské ferraty v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.