Doprava - jak se dostat na Tenerife

Letadlem - Lodí - S cestovní kanceláří

Pokud se chcete vypravit na Tenerife, můžete se tam dostat dvěma způsoby, letadlem nebo lodí. V následujících odstavcích rozebereme tyto možnosti a budeme se zabírat výhodami a nevýhodami každé z nich.

Leťte na Tenerife v dobré partě

Letadlem na Tenerife

Chcete-li sehnat levné letenky na Tenerife, máte mnoho možností, a pokud jste ochotni slevit ze svého pohodlí, můžete si letenky sehnat skutečně „za hubičku.“

Přímé lety z Prahy

Let trvá většinou něco málo přes 5 hodin. Přímý spoj z Prahy zajištují momentálně dvě letecké společnosti, společnost Smartwings a společnost Eurowings. Smartwings létají dvakrát týdně, v pondělí a v pátek. Eurowings vylétají z Prahy v sobotu a ve středu. Ceny jsou nyní (po vstupu Eurowings na trh) příznivé, protože se konečně i na tuto linku dostala zdravá konkurence.

Přímé lety z okolních letišť

Ti, co bydlí poblíž hranic, se mohou rozhodnout pro cestu z Vídně, Berlína, Frankfurtu či Katowic, kde jsou mnohdy lety na Tenerife ještě levnější a lehce lze sehnat letenky za 2 000 Kč. Ti, co chtějí letět z Vídně, by se měli podívat na letenky společností Ryanair a  Wizz Air.

Lety s přestupem

Lety s přestupem jsou další zajímavou možností, především pokud chcete spojit dovolenou na Tenerife s návštěvou některé z evropských metropolí, například s jedním z měst ve Španělsku nebo s Bruselem, Milánem či Londýnem.

Lodí na Tenerife

Cesta lodí na Tenerife je sice zdlouhavá a drahá, i tak se pro ni však může někdo rozhodnout. Zajímavá může být především pro ty, kteří se chystají na Tenerife usídlit na delší dobu a chtějí si s sebou vzít i auto nebo domácí zvířata. Tenerife má dva přístavy, přístav v Santa Cruz de Tenerife na severovýchodním pobřeží a přístav v Los Cristianos na jihozápadním pobřeží.

Pokud cestujete na Tenerife z Evropy, doplujete do přístavu v Santa Cruz za necelé dva dny. Plavba je sice delší, ale zato pohodlná. Mezi španělskou Huelgou a Santa Cruz provozují lodní spoje dvě společnosti – Fred Olsen a Naviera Armas. Na obou spojích si můžete vybrat, zda si koupíte jen pohodlné křeslo ve velké místnosti, nebo si raději připlatíte za soukromí v kajutě. Dále na lodích najdete jídelny a bary, některé mají i menší bazén. Cena se odvíjí podle toho, zda jste turisti nebo rezidenti Kanárských ostrovů (kteří mají ohromné slevy), podle počtu cestujících, jestli cestujete na sedačce nebo v kajutě, podle druhu auta, objednané stravy a podobně.

S cestovní kanceláří

Tato možnost je vhodná především pro ty, kteří si netroufají vydat se na Tenerife na vlastní pěst, ale třeba také pro rodiny s malými dětmi, které si nechtějí komplikovat cestu například hledáním ubytování po příjezdu a individuálním cestováním MHD. Cestovat s cestovní kanceláří má tu výhodu, že se nemusíte o nic starat a cestovní kancelář zařídí vše za vás. Zajistí vám letenky i ubytování, na letišti v Praze vám pracovník cestovní kanceláře ukáže, jak projít odbavením. Po příletu na Tenerife na vás bude čekat delegát a ukáže vám, kde čeká přistavený autobus, který vás odveze až do vámi vybraného hotelu. Ten samý, nebo následující den budete mít s delegátem na hotelu schůzku, kde se dozvíte různé informace a budou vám nabídnuty fakultativní výlety.

S cestovkou můžete vyrazit také na poznávací zájezd. Aktivní dovolenou na Tenerife, kde nechybí túry krásnou přírodou, prohlídka měst, ani ochutnávky místních specialit, si užijete třeba s CK Mundo.

Autorkou textu je Kamila Tkadlecová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte na Tenerife v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.